РАПСОДИЈА ДАНСКЕ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЕУРА: Долберг и Брајтвајт прегазили Велс (ВИДЕО)

26. 06. 2021. у 17:20 >> 19:54

ДАНСКА се пласирала у четвртфинале Европског првенства који су убедљиво савладали Велс са 4:0.

Фантастичан фудбал приказали су Симон Креј и другови, разнели су Велс на "Јохан Кројф Арени" и показали да никоме неће бити лако када се намераче на њих.

Покушао је Велс на почетку меча да се надиграва, но Данска је повећала у брзину више и кренула да плеше по терену. Предност скандинавској селекцији донео је Каспер Долберг у 27. минуту и то је био једини погодак у првом делу меча.

Исти играч је дуплирао предност. Данска није одустајала од нападачке игре и награђена је са још два поготка. Стрелци трећег, односно четвртог гола били су Јоаким Меле и Мартина Брајтвајт.

Ово је Данској други пут на првенству Европе да постиже четири гола на једној утакмици (победа против Русије 4:1), а први пут да је мрежа Каспера Шмајхела остала нетакнута.

Ова селекција ће у четвртфиналу играти против победника Холандија - Чешка.

Велс - Данска 0:4 (0:1).

Стадион: "Јохван Кројф Арена". Судија: Данијел Зиберт (Немачка). Стрелци: Долберг у 27. и 48. минуту, Меле у 88. и Брајтвајт у 90+6 минуту за Данску. Црвени картон: Вилсон у 90. минуту (Велс).

Велс (4-2-3-1): Ворд - Робертс (од 40. Вилијамс), Родон, Мефам, Дејвис - Морел (од 60. Вилсон), Ален - Џејмс (од 78. Брукс), Ремзи, Бејл - Мур (од 78. Робертс).

Данска (3-4-3): Шмајхел - Кристенсен, Кјер (од 77. Андерсен), Вестергард - Стригер Ларсен (од 77. Боилесен), Хојбјерг, Дилејни (од 60. Јенсен), Меле - Дамсгард (од 60. Норгард), Долберг (од 69. Корнелијус), Брајтвајт.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Велс - Данска 0:4

90+7. МИНУТ - Крај утакмице.

90+6. МИНУТ - Четврти гол постигао је и Мартина Брајтвајт. Примио је играч Барселоне лопту у казненом простору ривала, преварио чувара и ударцем левом ногом матирао Ворда. Занимљиво да је линијски судија најпре досудио офсајд, али је након гледања ВАР-а погодак признат.

90. МИНУТ - Вилсон је зарадио директан црвени картон због грубог старта. Фаулирао је са леђа Мелеа и исправно је поступио судија Данијел Зиберт што му је показао пут у свлачионицу.

88. МИНУТ - Тачку на и ставио је Јоаким Меле. Јенсен је послао одличну лопту на другу страну, Меле ју је примио грудима, сјајном финтом се ослободио чувара и постигао нови гол за своју селекцију. Ово је други гол на шампионату за фудбалера Аталанте.

87. МИНУТ - Две невероватне прилике у једном нападу промашила је Данска, посебно је невероватно шта није успео у гол да претвори Мартин Брајтвајт. Он из непосредне близине није успео да савлада Ворда.

78. МИНУТ - Све је мање времена за Велшане. Покушавају на све начине да дођу до гола ривала, но Данци одлично стоје на терену.

67. МИНУТ - Кренули су изабраници Роберта Пејџа агресивније ка голу ривала. Ипак, Скандинавци успевају да одоле свим налетима, те мрежа голмана Лестера још увек мирује.

59. МИНУТ - Покушао је Данијел Џејмс. Дошао је фудбалер Манчестер јунајтеда до одбијене лопте, тукао волеј ударцем из прве, но блокирао је то Кристенсен.

58. МИНУТ - Стала је Данска на лопту од када је удвостручила вођство. Велс је кренуо мало више напред, али за сада опасности по гол Швајхела нема.

48. МИНУТ - Опет Каспер Долберг. Дуплирао је предност фудбалер Нице. Лоше је реаговала одбрана Велса, лопта се одбила на ногу сјајног нападача коме није било тешко да се по други пут упише у стрелце.

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Велс - Данска 0:1

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Одлична шанса за Мелеа. Истакао се Ворд добром интервенцијом и од свега скандинавска селекција је добила само корнер.

42. МИНУТ - Наставила је Данска да напада и после вођства. Очигледно да Кјер и другови желе да постигну још један погодак и тако стекну капиталну предност пред наставак утакмице.

27. МИНУТ - Данска је повела! Фантастичан гол постигао је Долберг. Примио је лопту, унео је у средину и шутирао са неких 16 метара. Ништа није могао да уради Ворд.

21. МИНУТ - Имали су фудбалер Данске серију од три корнера, али ниједном нису запретили Ворду тако да до промене резултата није дошло.

14. МИНУТ - Прете Велшани и за сада су они ти који доминирају тереном. Храбро су заиста у меч ушли изабраници Роберта Пејџа.

10. МИНУТ - Наместио је Бејл на леву ногу, сјајно шутирао са неких 19 метар, но лопта је отишла мало поред гола Шмајхела.

5. МИНУТ - Боље је Велс отворио утакмицу, извела је ова селекција и први корнер, али још увек мреже мирују на "Јохан Кројф Арени".

2. МИНУТ - Почела је прва утакмица осмине финала Европског првенства.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17