ОВО СУ ПРВЕ ЕРИКСЕНОВЕ РЕЧИ: Лекар који је спасао Данца открио детаље драматичне борбе за живот фудбалера
НЕМАЧКИ лекар Ханс Клајнфилд, који се нашао у тиму доктора чији је задатак био да помогну данском фудбалеру Кристијану Ериксену након пада на терену, описао је комуникацију са везним играчем.
Фото: АП
Свет је стао на десетак минута после пада Кристијана Ериксена на стадиону "Паркен". Данац је колабирао и меч је прекинут, па убрзо настављен када је установљено да је Ериксен добро.
И сам фудбалер Интера се огласио на друштвеним мрежама и и даље је у болници где лекари утврђују тачне разлоге његовог случаја.
Једна од кључних особа која је заслужена што је Ериксен и жив изнет са стадиона јесте немачки лекар Ханс Клајнфилд, који за "Функе медиагруп" открио да се Ериксен пробудио веома брзо након првог шока дефибрилатором.
"Отприлике 30 секунди касније отворио је очи и могао сам да разговарам са њим. Био је то дирљив моменат. У таквим хитним медицинским интервенцијама у свакодневном животу, шансе за успех су мање", казао је Клајнфилд.
Потом је лекар утврдио да ли се Ериксен потпуно вратио и упитао га да ли је добро, на шта је Данац дао позитиван одговор, а потом рекао:
"Проклетство, имам само 29 година..."
То је био знак за Клајнфилда и његов тим да је Ериксен, узевши у обзир све могућности, у добром стању и како додаје, знао је да му срце није оштећено.
Препоручујемо
БИЛА ЈЕ СИГУРНА ДА ЈЕ ЕРИКСЕН МРТАВ: Ко је Кристијанова невенчана супруга Сабрина?
13. 06. 2021. у 20:49
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.
07. 12. 2025. у 19:40
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)