АУСТРИЈА БОЉА ОД СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ: Три гола у мрежи Димитриевског, погодак Пандева није био довољан (ВИДЕО)

13. 06. 2021. у 17:36 >> 19:52

АУСТРИЈА је победила Северну Македонију са 3:1 у првом мечу групе Ц на Европско првенству.

Бољи ривал био је тим Франка Фодеа и заслужено је дошао до три бода. И Македонци су се приказали у сјајном светлу, постигли и први гол на великим такмичењима.

На крају нису имали снаге, али ни искуства да одоле и дођу до првих бодова. Ипак, прилика за тако нешто биће још - најмање две.

Два поготка виђена су у првих 45 минута, а постигли су их Лајнер на једној, односно Горан Пандев на дргуој страни.

Аустрија је још два пута затресла мрежу Столета Димитриевског и оба гола била су дело резервиста - Грегорича и Арнаутовића.

Северна Македонија у наредном мечу игра против Украјине, а Аустрија ће одмерити снаге са Холандијом.

Аустрија - С. Македонија 3:1 (1:1)

Стадион: "Арена Национал" (Букурешт). Судија: Андреас Екберг (Шведска). Стрелци: Лајнер у 18. Грегорич у 78. и Арнаутовић у 90. минуту за Аустрију - Пандев у 28. минуту за С. Македонију.

Аустрија (4-4-1-1): Бахман - Лајнер, Драговић (од 46. Линхарт), Хинтерегер, Улмер - Баумгартнер (од 58. Грегорич), Лајмер (од 90+3. Баумгартлингер), Шлагер (од 90+4. Илсанкер), Алаба - Сабицер - Калајџић (од 59. Арнаутовић).

С. Македонија (5-3-2): Димитриевски - Николов (од 63. Бејтуали), Ристовски, Велковски, Муслиу (од 86. М. Ристовски), Алиоски - Барди (од 82. Тричковски), Адеми, Елмас - Пандев, Трајковски (од 63. Костадинов).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Аустрија - С. Македонија 3:1

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

90. МИНУТ - Тачку на ову утакмицу ставља Марко Арнаутовић који је постигао трећи гол и тако донео три бода Аустрији.

89. МИНУТ - Зналачки Аустрија чува предност и покушава сигурно утакмицу да приведе крају.

78. МИНУТ - Северна Македонија није издржала. Резервиста Грегорич је успео да постигне гол и донесе друго вођство својој селекцији.

75. МИНУТ - Распламсала се игра сада. Најпре је Аустрија имала опасан напад, Македонци су узвратили из контра напада, но до промене резултата није дошло.

69. МИНУТ - Грегорич је дочекао центаршут у шеснаестерцу и тукао главом у десну страну гола, али је голман фантастично реаговао и обранио му шут.

64. МИНУТ - Велика шанса за Македонце. Лопта је дошла до Барија који је шутирао, али одлично му је у шут ушао Бахман и спречио ривала да поведе. У наставку акције Пандев је шутирао преко гола.

58. МИНУТ - Помоће се указивала и голману Северне Македоније Столету Димитриевском. Лекарска екипа је помогла чувару мреже Рајо Ваљекана и спреман је да настави меч.

54. МИНУТ - Мале чарке су се сада десиле на стадиону "Арена Национала" у Букурешту, али није било ништа озбиљно, тако да се уткакмица брзо наставила.

48. МИНУТ - Није могао Драговић да настави утакмицу, њега је заменио Линхарт. Ово сигурно брине навијаче Црвене звезде.

ДУЕЛ Александар Драговић и Горан Пандев/ФОТО: АП/Танјуг

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Аустрија - С. Македонија 1:1

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Александар Трјаковски је добио жути картон пошто је ударио у главу Александра Драговића, фудбалера Црвене звезде коме се указује лекарса помоћ.

37. МИНУТ - Греше доста у предаји лопте играчи Аустрије и на такав начин је ривал и постигао погодак.

28. МИНУТ - Пандев постиже историјски гол за Северну Македонију. Алиоски је послао лопту у средину, одбрана Аусрије се спетљала, голман Бахман је одбио лопту до које је дошао искусни нападач и поравнао је резултат.

22. МИНУТ - Нова велика прилика за Аустрију. Са леве стране је центрирао Улмер, спољним делом стопала шутирао Калајџић, али се истакао Димитриевски и спречио ривала да дуплира предност.

19. МИНУТ - Аустрија је повела! Сабицер је сјајно центрирао, а Лајнер на другој стативи остао сам и сместио лопту из леђа Столета Димитриевског.

14. МИНУТ - Нема много узбуђења на почетку утакмице. Чека се неко право узбуђење.

7. МИНУТ - Аустрија је одлучила да преузме теренску иницијативу. За сада је лопта више у њеном поседу.

1. МИНУТ - Почела је утакмица која се игра у Букурешту!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39