ИТАЛИЈА ОЧИТАЛА ЛЕКЦИЈУ ФУДБАЛА ТУРСКОЈ: Распуцани "азури" победом почели Европско првенство

11. 06. 2021. у 20:25 >> 22:51

ИТАЛИЈА је победом отворила 16. Европско првенство у фудбалу. "Азури" су били бољи од Турске са 3:0 и фуриозно почели такмичење.

ИТАЛИЈА ОЧИТАЛА ЛЕКЦИЈУ ФУДБАЛА ТУРСКОЈ: Распуцани азури победом почели Европско првенство

Показали су снагу изабраници Роберта Манћинија и истакли озбиљну кандидатуру за висок пласман. Голове за "азуре" су постигли Мерих Демирал који је затресао сопствену мрежу, Ћиро Имобиле и Лоренцо Инсиње.

Колико је Италија била доминантна најбоље показује однос удараца ка голу 25:3, али и број изведених корнера - 8:2.

Током првих 45 минута на "Олимпику" у Риму није било погодака, но "азури" су одиграли фантастично друго полувреме у коме су прегазили ривала и показали да су спремни да оду далеко.

Турска није показала много тога и уколико жели да буде озбиљан претедент за псламан у наредну фазу мораће много боље од издања у "вечном граду".

У другом мечу групе А састају се Швајцарска и Велс (субота, 15 сати).

Италија наредну утакмицу игра против Швајцарске 16. јуна, истог дана се састају Турска и Велс.

Италија - Турска 3:0 (0:0).

Стадион: "Олимпико" (Рим). Гледалаца: 23.309. Судија: Дани Макели (Холандија). Стрелци: Демирал 53. аутогол, Имобиле у 66. и Инсиње у 79. минуту.

Италија (4-3-3): Донарума - Флоренци (од 46. Ди Лоренцо), Бонући, Кјелини, Спинацола - Барела, Жоржињо, Локатели (од 74. Кристанте) - Берарди (од 85. Бернардески), Имобиле (од 81. Белоти), Инсиње (од 81. Кијеза).

Турска (4-1-4-1): Чакир - Челик, Демирал, Сојунчу, Мераш - Јокушлу (од 65. Кахвечи) - Караман (од 76. Девишоглу), Туфан (од 64. Ајхан), Јазићи (од 46. Ундер), Чалханоглу - Јилмаз.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Италија - Турска 3:0

90+3. МИНУТ - Крај утакмице! Италија је победом отворила Европско првенство.

79. МИНУТ - Фантастична акција "азура" за 3:0. Одличну лопту Инсињеу је послао Имобиле, а овај неометан са леве стране успео да матира Чакира и обезбеди победу својој селекцији.

73. МИНУТ - Доминација Италије се огледа у броју удараца на гол. "Азури" су чак 23 пута шутирали, а Турци само једном.

66. МИНУТ - Дуплирали су вођство Италијани! Ћиро Имобиле се уписао у стрелце. Срећно му се одбила лопта, нападач Лација се сјајно снашао и тако постигао свој први гол на ЕУРУ.

63. МИНУТ - Боље играју "азури". Стварају полушансе, али за сада је само једна лопта завршила у мрежи Турске. Локатели и Берарди су пробали да удвоструче вођство, но у томе нису усели.

53. МИНУТ - Води Италија! Центрирао је Берарди са десне стране, а Демирал затресао сопствену мрежу. Покушао је штопер Турске да се измакне, али није успео и матирао је Чакира. Европско првенство 16. по реду је тако почело аутоголом.

НЕСРЕЋА Тренутак када је Демирал затресао сопствену мрежу/FOTO: AP/Tanjug

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Италија је одмах извела корнер, али из њега се није ништа изродило.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Италија - Турска 0:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена! Италија је била бољи ривал, али теренску иницијативу није успела да крунише поготком.

44. МИНУТ - Имобиле је морао из ове ситуације да донесе предност својој селекцији. Ипак, из изгледне позиције је тукао право у сјајног Чакира.

37. МИНУТ - Као чигра се окреће Инсиње. Шутирао је са неких 17 метара, то није било баш најбоље, па је Чакир лако укротио покушај играча Наполија.

33. МИНУТ - Боље играју "азури". Доста проблема одбрани Турске задаје Инсиње. Сада је главом провао Имобиле, но као и његови саиграчи ни он није био прецизан. Изабраници Роберта Манћинија су до сада извели пет корнера.

22. МИНУТ - Нову велику прилику није искористила Италија. Шутирао је главом Кјелини после корнера, сјајни је интрвенисао Чакир и спасао своју селекцију.

18. МИНУТ - Најбољу прилику у досадашњем току меча није искористио Лоренцо Инсиње. Примио је лопту у шеснаестерцу ривала, али је шутирао десно поред гола.

11. МИНУТ - Кенан Караман је пробао да искреира прилику за свој тим, ипак лопту коју је послао била је мало јача, па је остало 0:0.

6. МИНУТ - За сада се игра опрезно. Имобиле је први који је шутирао ка голу ривала, но није био прецизан па до промене резултата у раној фази утакмице није дошло.

1. МИНУТ - Почело је Европско првенство у фудбалу!