ЈУГОСЛАВИЈА ДРЖИ НЕГАТИВНИ РЕКОРД: Најубедљивији пораз на ЕП доживели наши момци

11. 06. 2021. у 12:09

ДО сада су на Европском фудбалском првенству учестовале 32 репрезентације, а најубедљивију победу уписала је Холандија против Југославије 2000. године.

Холандија је тада у четврфиналу Европског првенства, у Ротердаму, славила против Југославије са убедљивих 6:1.

Три гола за Холандију постигао је Патрик Клајверт, у 24, 38. и 54. минуту, два пута се у стрелце уписао Марк Овермарс, у 78. и 90. минуту, док је Дејан Говедарица погодио сопствену мрежу у 51. минуту.

Једини гол за Југославију постигао је Саво Милошевић у 90. минуту.

Поред ове убедљиве победе Холанђана, још три пута је било 5:0 на шампионатима Европе.

Данска је са 5:0 победила Југославију на Европском првенству 1984. године, у групној фази, а истог дана истим резултатом је Француска славила против Белгије.

Убедљиву победу од 5:0 уписала је и Шведска против Бугарске у групној фази ЕП 2004. године.

Најубедљивију победу у финалима уписала је Шпанија када је 2012. године славила против Италије са 4:0. Голове за Шпанију тада су постигли Давид Силва, Ђорди Алба, Фернандо Торес и Хуан Мата.

Од 32 репрезентације које су до сада учествовале на шампионату Европе, укус победе нису осетиле Аустрија, Летонија и Словенија.

Највише голова на једној утакмици постигнуто је на ЕП 1960. године када је Француска победила Југославију са 5:4.

Резултат 3:3 је био реми са највише голова на досадашњим шампионатима Европе, а то се догодило три пута. Први пут на мечу Русије и Чешке 1996, потом на утакмици Југославије и Словеније 2000. и на крају у дуелу Мађарске и Португала 2016. године.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00