ДВА ЛИЦА ПИКСИЈЕВИХ ОРЛОВА: Катастрофално прво полувреме, а онда измене и нека нова Србија за реми са Јамајком

07. 06. 2021. у 08:40

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено 1:1 са Јамајком у оквиру Кирин купа у Јапану.

ДВА ЛИЦА ПИКСИЈЕВИХ ОРЛОВА: Катастрофално прво полувреме, а  онда измене и нека нова Србија за реми са Јамајком

Стрелац за Јамајку био је Енди Греј у 29. минуту игре после катастрофалне грешке голмана репрезентације Србије Ђорђа Николића, док је изједначење "орловима" и подношљив резултат донео Страхиња Павловић у наставку меча.

Гледали смо два поптпуно различита лица изабраника Драгана Стојковића, који су захваљујући другом полувремену добили прелазну оцену.

Почетак меча и првих 45. минута за заборав у сваком смислу. Седам дебитаната у стартној постави и не можемо рећи да је бар један положио испит. Без жеље и воље, као да се не ради о репрезентативном мечу и то у далеком Јапану "орлови" су били више него бледи.

А да мука буде већа све је зачињено са катастрофалном грешком голмана Николића и поклон гол за Греја. Нису наши момци имали "крштен" покушај осим ударца Илића пред крај полувремена после центрашута Петковића, али ни то није било довољно да се матира Тејлор.

Црвенео је Пикси у свом Јапану, заједно са целом Србијом, а надамо се и са играчима који су били на терену. Бар, толико су имали части, да се стиде партије какву су пружили у држави где је њихов селектор божанство.

И онда рибање у свлачионици на полувремену и четири измене селкетора Стојковића су уродиле плодом. Србија је у наставку заиграла много ангажованије. Ређали су се напади и спред гола Јамајке, али без неке конретне шансе.

Све до 61. минута када је најбољи играч на данашњем мечу Страхиња Павловић погодио за изједначење и испоставиће се касније коначан резултат - 1:1.

Играли су Срби тих 15 минута у другом полувремену добро и поправили знатно утисак из првог дела, али као да су опет после тог изједначујућег гола стали. Није било на срећу као у првом полувремену, али ни ништа спектакуларно па је реми са Јамајаком најреални исход онога што смо видели на терену.

А видео је и Писки, није џабе ишао у Јапан. Много ће морати да протекне воде Савом и Дунавом да неки српски момци поново обуку национални дрес, који данас у првих 45. минута Јапана нису поштено ни ознојили.

Репрезентација Србије, у петак од 12.20 сати, игра други меч Кирин купа против домаћина Јапана.

БЛОГ

САСТАВИ

СРБИЈА: Николић (од 46. М. Илић) – Петковић (од 74. Вулић), Митровић, Гудељ, Честић (од 46. Павловић), Терзић – Грујић (од 64. Максимовић), И. Илић (од 46. Спајић) – Гаврић (од 46. Макарић), Јовић, Јовељић.

ЈАМАЈКА: Тејлор – Мур, Бел, Лоу (од 72. Морисон) – Фишер, Хардинг, Маријапа, Вилијамс (од 85. Ламберт) – Греј (од 78. Тилт), Ист, Таргот (од 67. Малколм)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ

90. МИНУТ - Слободан ударац за "орлова" са 18 метара. Лош ударац Гудеља и пропала је чини се последња шанса за репрезентацију Србије. Имала је и Јамајка шансу из слободног ударца у трећем минуту надокнаде, али нису успели ништа озбиљније да направе. То је било последње што се десило на овом пријатељком мечу.

86. МИНУТ - После изједначујућег гола Србије ништа се није десило превише вредно помена. Опет се игра између два шеснаестерца, као да су се обе репрезентације задовољиле ремијем.

77. МИНУТ - Прво је дивно прошао Вулић по десној страни и умало је створио шансу за Немању Јовића, а онда је севнула контра преко Андреа Греја кога фантастично зауставља Павловић, најбољи играч Србије на данашњем мечу.

72. МИНУТ - Улази Равел Морисон. Некада један од највећих талената енглеског фудбала. А за Србију дебитује и Милош Вулић, који је заменио Марка Петковића.

68. МИНУТ - Петковић је покушао да пробије по десној страни, деловало је да га је чувар зауставио на непрописан начин али судија из Јапан није прекидао игру.

64. МИНУТ - Измена у репрезентацији Србије, Максимовић је заменио Грујића.

61. МИНУТ -  ГОООООЛ! Србија заслужено долази до изједначења! Страхиња Павловић, кога је Драган Стојковић Пикси увео на полувремену погодио је одлично слабијом десном ногом за први гол у дресу "орлова". Први покушај бившег играча Партизана је блокиран, а онда из другог пута лопта иде у малу мрежу голмана Тејлора.

58.МИНУТ - Жути картон Јамајка. Мур је први играч противника Србије који је уписан у судијску бележницу

52. МИНУТ - Промене селектора орлова су уродиле плодом. Србија доминира у поседу лопте на старту другог дела, али још увек нема конкретних прилика за изједначење. Јамајчани чврсти и неустрашиви у дуел игри.

46. МИНУТ - Пикси прави четири промене - Марко Илић, Страхиња Павловић, Милан Макарић и Урош Спајић улазе у игру, а излазе Ђорђе Николић, Сава Честић, Иван Илић и Жељко Гаврић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 . МИНУТ - Нова одлична акција Јамајке. Николић је сада спасио Србију, али не можемо рећи да се искупио за катастрофалну грешку код гола. Таргот је бриљантно одапео са 18 метара, али голман Базела одлично реагује. Покушали су Срби у следећем нападу да нешто учине, али дупли пас Терзића и Јовељића није био добар. И то је било све у првом полуврмену за заборав.

43. МИНУТ - Ево га и први шут Србије на гол тек пред крај првог полувремена. Центрирао је Петковић са бока на петерац, скочио је Илић, шутирао главом, али превише близу голмана Јамајке, који је одбранио ударац.

39. МИНУТ - Нова велика грешка Николића, оклевао је са испуцавањем лопте, па је онда напуцао Иста, али се лопта, срећом, одбила у гол аут.

35. МИНУТ - Гудељ и Илић спасавали Србију. Водећи гол је осоколио Јамајчане, који су кренули још јаче на гол "орлова". Два минута конфузије у шеснаестерцу Николића, али Једном Гудељ, а после и Илић блоком су спаили голмана Базела да још једном не извади лопту из мреже. Јамајка је из ових напада добила само корнер, али ништа нису урадили.

29. МИНУТ - ГОООООЛ! Јамајка долази до предности. Катастрофална грешка Николића. Голман Базела је непотребно истрчао на 16. метара, а онда на све то још и лоше, млако реаговао. А искусни вук Енди Греј искористио поклон српског гоолмана и послао лопту у мрежу за предност Јамајчана.

27. МИНУТ - Почели су "орлови" мало боље да играју. Најбоља шанса до сада! Грујић је пронашао Јовељића у шеснаестерцу Јамајке, он је грудима дао себи фор, мало јачи него што је желео, па није успео најбоље да шутира, отишао је превише укосо.

18. МИНУТ - Коначно су запретили и српски фудбалери. Алекса Терзић је повукао лопту, простор му се отварао, дошао је до 17-18 метара од гола Јамајке и шутирао, али лоше, далеко од гола.

16.МИНУТ - Фантастичан старт Марка Петковића којим је зауставио контру Јамајке, и то у последњем тренутку, али се изгледа повредио. Одмах је пао на траву и затражио интервенцију лекарског тима...

14. МИНУТ - Честић је неопрезно стартовао, на средини терена на једног играча Јамајке и добио жути картон.

13. МИНУТ - Први шут на утакмици упутила је Јамајка. И то два везана. Успели су момци у жутим дресовима да уђу у српски шеснаестерац, али је покушај Таргота изблокиран.

8. МИНУТ - Ништа нисмо видели у уводним минутима. Лопта је углавном на центру. Ни Јамајка ни Србија немају никакву идеју, а за сада ни жељу, више воде рачуна о свом голу него ли о противничком.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Јапану. Обе репрезентације су драстично ослабљене, али то је лепа прилика да се неки мање "познати" момци наметну селекторима обе репрезентације.