БЕНЗЕМИН КОШМАРНИ ПОВРАТАК: Нападач Реала промашио пенал на "новом дебију" за Триколоре

02. 06. 2021. у 22:36

КАРИМ БЕНЗЕМА није се прославио на свом повратку у репрезентацију Француске која је угостила екипу Велса.

БЕНЗЕМИН КОШМАРНИ ПОВРАТАК:  Нападач Реала промашио пенал на новом дебију за Триколоре

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Нападач мадридског Раала обукао је мајицу са кочоперним петлом после шестогодишње паузе, али је промашио пенал у 27. минуту након фаула због кога је искључен Неко Вилијамс.

Триколори су у наставку успели да материјализују бројчану предност на терену и головима Ембапеа у 37, Гризмана у 48. и Оусмана Дембелеа у 79. минуту савладали су гостујућу екипу.

Меч је одигран иза затворених врата Алајанц ривијера стадиона у Ници који иначе прима 36.ооо гледалаца.

Од осталих утакмица овог пријатељског термина у Европи издвајамо реми Данске у Немачкој за коју су такође наступила два повратника - Макс Хумелс и Томас Милер.

Флоријан Нојхаус је довео панцере у вођство у 48. минуту, а изједначење викинзима донео је Јусуф Поулсен у 71.

Енглеска је голом Саке савладала Аустрију, Грузија је изненадила Румуне у гостима (1:2), а Холандија и Шкотска поделили су плен - 2:2. Шкоти су головима Хендрија и низбета два пута водили, а оба пута поравнање је доносио Мемфис Депај.

Раније су без голова играли Босна и Херцеговина и Црна Гора.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00