НЕВЕРОВАТНА ПЕНАЛ СЕРИЈА ПРИПАЛА ВИЉАРЕАЛУ: Шпански клуб освојио Лигу Европе, Де Хеа трагичар

26. 05. 2021. у 20:28 >> 23:55

ВИЉАРЕАЛ је освојио Лигу Европе после невероватне пенал серије са 11:10, после 120 минута фудбала у дуелу са Манчестер јунајтедом било је 1:1.

Страшан меч виђен је на стадиону у Грањску, на крају "жута подморница" има велики разлог за славље. Ово је шпанском клубу први трофеј у историји.

Фудбал је због овог лепа игра. Пенали су увек лутрија, тако је било и сада - играчи су били расположени погађали, и ред је дошао на голман. Џеронимо Руљи је погодио, док Давид де Хеа није и тако је постао трагичар клуба са "Олд Трафорда".

ХРОЈ Џеронимо Руљи брани пенал Де Хеи/FOTO: AP

Виљареал се овим тријумфом домогао Лиге шампиона, па ће тако Шпанци имати чак пет клубова у елитном такмичењу - Атлетико Мадрид, Реал Мадрид, Барселона, Севиља и Виљареал.

Што се утакмице тиче била је садржајна, Јунајтед је био бољи ривал и по шансама ближи победи, али на крају Оле Гунар Солскјер није успео да освојио први тренерски трофеј на клупи "црвених ђавола".

Унаи Емери се претплатио за трофеје Лиге Европе, ово му је четврти трофеј. Освајао га је са Севиљом три пута, а сада и са "жутом подморницом". Повео је шпански клуб голом Ђерарда Морена у 29. минуту. Јунајтед је од тог момента почео да напада, али до одласка на одмор није успео да поравна резултат.

Још јаче су "црвени ђаволи" кренули ка голу Руљија и то им се исплатило. Играо се 55. минут када је Кавани показао зашто је гол-машина. Шутирао је Мектоминеј, а Уругвајац натрчао на одбијену лопту и само је убацио у небрањну мрежу.

Покушавао је Јунајтед да победи пре продужетака, у томе није успео, па се играло додатних 30 минута.

У том периоду су и једни и други играли опрезно, па се приступило једанаестерцима. Боље се на крају снашао Виљареал и остварио највећи успех у историји клуба.

Састави тимова:

ВИЉАРЕАЛ (4-3-3): Руљи - Фојт, Албиол, Торес, Алфонсо Педраса - Парехо, Капу, Тригерос - Морено, Бака, Пино.

МАНЧЕСТЕР Ј. (4-2-3-1): Де Хеа - Ван-Бисака, Линделеф, Баји, Шо - Погба, Мектоминеј - Гринвуд, Фернандеш, Рашфорд - Кавани.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Виљареал - Јунајтед 1:1

120+3. МИНУТ - Крај утакмице! Пенали ће одлучити ко осваја Лигу Европе!

119. МИНУТ - Мало активне игре има у другом продужетку. После Мектоминеја и Шо сада лежи на трви и жали се да је добио ударац.

113. МИНУТ - Ево и првих чарки у финалу. Кавани је приговорио судији Турпану што није прекинуо игру због тога што је Мектоминеј лежао на земљи.

106. МИНУТ - Почео је други продужетак. Уколико за ових 15 минута не буде голово, пенали ће одлучити о освајачу Лиге Европе!

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК: Виљареал - Јунајтед 1:1

105. МИНУТ - Крај првог продужетка!

100. МИНУТ - Могао је и морао боље Пако Алкасер. Примио је лопту у казненом простору Јунајтеда, али завршница је била лоша.

98. МИНУТ - Ништа се не дешава у овим моментима на терену. Углавном се игра на средини терена.

91. МИНУТ - Почео је први продужетак!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Виљареал - Јунајтед 1:1

90+3. МИНУТ - После 90 минута фудбала није било победника у Гдањаску, тако да ће се играти продужеци.

90+2. МИНУТ - Покушао је Пау Торес. Не налазе се често у позицији да шутира. Сада је морао, али није то добро урадио.

89. МИНУТ - Одлично је центрирао Шо, Погба је шутирао главом. Ипак, није то урадио онако како је желео и остало је 1:1.

80. МИНУТ - Притиска Јунајтед како се меч ближи крају. Делује да Виљареал посустаје, али промене резултата нема.

72. МИНУТ - Шутирао је Шо искоса са леве стране. Урадио је то јако лоше, ипак главом је ту лопту Кавани скренуо главом ка голу ривала, али је један играч шпанског тима спречио покушај сјајног 34-годишњег нападача.

РАДОСТ Мектоминеј и Кавани прослављају гол који је постигао Уругвајац/ФОТО: АП

69. МИНУТ - Игра се у овим моментима пред голом Виљареала, но озбиљних прилика нема од када је Уругвајац поравнао резултат.

57. МИНУТ - Тим Олеа Гунара Солскјера на крилима изједначења кренули су да кидшу ка голу Руљија. Одмах је тукао Бруно, али је био непрецизан.

55. МИНУТ - Јунајтед је дошао до изједначења! Шутирао је Мектоминеј, лопта се одбила, а као и увек Кавани се нашао на правом месту и убацио лопту у празну мрежу.

48. МИНУТ - Замало да буде 2:0. Лоше је реговао Баји и настала је гужва у петерцу Јунајтеда, али су дефанзивци клуба из Енглеске успели некако да отклоне опасност.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме финала Лиге Европе!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Виљареал - Јунајтед 1:0

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+1. МИНУТ - Протутњао је као брзи воз Педраса по десној страни, центрирао добро, али је Руљи успео да отклони опасност.

36. МИНУТ - Могао је Јунајтед да боље одигра напад. Лопта је дошла до Мектоминеја на десној страни терена, но уместо да пошаље лопту у казени простор он је шутирао и урадио је то јако лоше.

29. МИНУТ - Води Виљареал! Сјајно је Дани Парехо извео слободан ударац. Лопту је пратио Ђерард Морено и свладао је земљака на голу Јунајтеда. Ово је шпанском нападачу био 30. гол у сезони.

27. МИНУТ - Повукао је Пино лопту, тукао са неких 20 метар, али је то урадио јако лоше па Де Хеа није морао да реагује.

23. МИНУТ - Прелеп центаршут Баке рабоном, Торес је шутирао, но лопта је отишла преко гола.

16. МИНУТ - Први нешто озбиљнији напада на утакмици. Добра акција "жуте подморнице", лопта је стигла до Тригероса који није добро захватио лопту и послао је високо преко гола.

13. МИНУТ - Нема много узбуђења до сада. Јунајтед мало више напада, Руљи је за сада без посла.

11. МИНУТ - Крвари дефанзивац Виљареала Фојт. Несрећно је ударио главом у колено Пола Погбе, али делује да ће све са њим бити уреду и да ће моћи да настави утакмицу.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Гдањску!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45