ЗВЕЗДА ЈЕ ОСВОЈИЛА ДУПЛУ КРУНУ: Борјан херој, црвено-бели славили након пенал лутрије (ВИДЕО)

25. 05. 2021. у 17:25 >> 21:50

ЦРВЕНА звезда је освојила Куп Србије, пошто је победила Партизан са 4:3 након бољег извођења пенала.

Црвено-бели су освојили дуплу круну коју су чекали пуних 14 година. На крају је Звезда имала више среће, можда мало и знања и дошла до трофеја.

Утакмица је била добра у првих 45 минута, виђено је неколико одличних прилика. Факчинели је највише претио Владимиру Стојковићу, док је Милана Борјана најчешће покушао да савлада Немања Јовић.

Друго полувреме и додатних 30 минута нису били много садржајни. Деловало је као да и једни и други желе да дођу до пенала. На крају су црвено-бели славили у тој лутрији и показали менталну снагу.

Одлучујућа два пенала за Партизан су промашили Милош Јојић и Никола Штулић. Борјан је оба ударца одбранио и омогућио Звезди прилику да се радује после толико дуго година када је Куп у питању.

Играчи Звезде су на крају прославили освајање испод северне трибине, иако је она била празна, пошто није било навијача.

Овом утакмица завеса на ову сезону у српском фудбалу је спуштена.

Црвена звезда - Партизан 0:0 (4:3) након пенала.

Стадион: "Рајко Митић". Без публике. Судија: Срђан Јовановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић (од 72. Гобељић), Милуновић, Панков, Родић - Саного - Канга (од 66. Николић), Иванић (од 91. Дегенек), Катаи (од 72. Срнић), Бен (од 101. Крстовић) - Фалчинели (од 91. Вукановић).

ПАРТИЗАН: Стојковић - Миљковић, С. Марковић (од 46. Остојић), Вујачић, Урошевић (од 111. Живковић) - Шћекић, Зђелар (од 106. Ф. Стевановић) - Јојић, Л. Марковић (од 73. Лутовац), Јовић (од 73. Натхо) - Холендер (од 88. Штулић).

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Ц. звезда - Партизан 0:0

120. МИНУТ - Крај утакмице. Пенали одлучују шампиона Купа.

115. МИНУТ - Центрирао је Живковић, а главом шутирао Штулић. Није било опасности по гол капитена црвено-белих.

109. МИНУТ - Могао је Партизан да поведе. Ипак, није се најбоље снашао Филип Стевановић. Лоше је шутирао искоса са леве стране.

106. МИНУТ - Почео је други подужетак!

ПРВИ ПРОУЖЕТАК: Ц. звезда - Партизан 0:0

105. МИНУТ - Кикс Борјана који на његову срећу није кажњен. Голам Звезде је испустио лопту, она је дошла до Шћекића, но Гобељић је добро реаговао и спречио чист гол црно-белих.

104. МИНУТ - Вукановић је одлично повукао контру, додао до Срнића који је шутирао искоса са леве стране, али лопта је отишла поред гола.

100. МИНУТ - Лутовац је шутирао из окрета левом ногом. Ипак, није било опасности по Борјана. Лако је ухватио лопту репрезентативац Канаде.

92. МИНУТ - Опробао је ударац и Бибрас Натхо. Шутирао је слабијом левом ногом Израелац и лопта је отишла далеко поред гола.

91. МИНУТ - Почео је први продужетак!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Партизан 0:0

90+3. МИНУТ - Није било победника, ни голова током 90 минута фудбала на стадиону "Рајко Митић", па нам следи додатних 30 минута.

84. МИНУТ - Звезда сада мало више напада и покушава да дође до победе пре продужетака.

79. МИНУТ - Нова велика шанса за црвено-беле. Бен се сјајно ослободио чувара, послао лопту у петерац ривала, но ударац Николића је био изблокиран.

76. МИНУТ - Велика прилика за Милуновића. Шутирао је главом након центаршута Бена из корнера, али је Стојковић одлично реаговао.

67. МИНУТ - Преузео је Партизан теренску иницијативу, али ништа конкретно се не дешава.

62. МИНУТ - И на другој страни је судија Срђан Јовановић показао жути картон. Након прекршаја у скоку зарадио га је Ел Фарду Бен.

60. МИНУТ - Бен је упослио Катаиа, овај шутирао из прве са неких 15 метара, али баш као и Вујачић и он је посло лопту преко пречке. Иначе, први жути картон добио је Лазар Марковић - добио га је због протеста.

59. МИНУТ - Центрирао је из корнера Јојић, шутирао главом Вујачић, но лопта је отишла преко гола Борјана.

54. МИНУТ - Нема прилика у наставку утакмице. Звезда је извела први корнер, али није било опасности по гол Стојковића.

46. МИНУТ -  Једина измена је виђена у Партизану. Бојан Остојић је ушао на терен уместо младог Светозара Марковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Партизан 0:0

45. МИНУТ - Родић је центрирао са леве стране. Бен се добро позиционирао, шутирао главом, но лопта је отишла високо преко гола.

42. МИНУТ - Нова влеика прилика за Фалчинелија. Италијан је покушао атрактивно - петом. Центрирао је Гајић, но до промене резултата није дошло.

37. МИНУТ - Јовић још једном. Одлично је преварио ривала, шутирао из добре позиције са неких 11 метара, али је завршни ударац био лош.

33. МИНУТ - Шутирао је Катаи из слободног ударца са неких 18 метара. Није то добро урадила десетка Звезде, лако је тај шут укротио Стојковић.

31. МИНУТ - Јовић се нашао у одличној прилици. Марковић је протурио лопту кроз ноге Милуновићу, млади играч Партизана се није најбоље снашао и из идеалне позиције није успео да савлада Борјана.

24. МИНУТ - Најбоља прилика на утакмици за Звезду. Јовић је лоше реаговао, лопта је дошла до Гајића који је оштро упутио у петерац ривала, али Фалчинели није успео да је смести у мрежу.

21. МИНУТ - Након покушаја везисте Партизана нема много узбуђења на утакмици, тако да мреже и даље мирују.

15. МИНУТ - Први опасан напада за црно-беле. Шутирао је добро Јојић са око 20 метара, успео је Борјан добро да интервенише и сачува своју мрежу.

11. МИНУТ - У овим тренуцима се лопта пребацује са једне на другу половину и обе екипе су опрезне.

7. МИНУТ - Одбила се једна лопта до Иванића, овај је тукао из прве са неких 20 метара, ипак није било опасности по гол Стојковића.

3. МИНУТ - Тежак пад Светозара Марковића. Био је штопер Партизана у дуелу са Катаијем, али на сву срећу није ништа озбиљно, па ће млади фудбалер наставити утакмицу.

2. МИНУТ - Прва прилика на утакмици. Катаи је упослио Фалчинелија. Италијан је шутирао кроз ноге Вујачића, но лопта је отишла поред гола.

1. МИНУТ - Почела је утакмица! Доста људи налази се у ложи стадиона "Рајко Митић" који је домаћин овог меча.