ГЛАВОБОЉА ЗА ЕНГЛЕСКУ: Дефанзивац неизвестан за меч са Србијом
ФУДБАЛЕР Манчестер јунајтеда Лук Шо изјавио је да није сигуран да ли ће заиграти за репрезентацију Енглеске на мечу против Србије у првом колу групе Ц на Европском првенству у Немачкој, преноси "Ројтерс".
ФОТО: Танјуг/АП
Селектор "гордог албиона" Герет Саутгејт изјавио је ове недеље да се "коцка" са левим беком, који је последњи меч одиграо у фебруару против Лутона у Премијер лиги.
Шо је тада обновио повреду мишића леве ноге, а до краја сезоне у тамошњем првенству није одиграо ниједан меч.
Упркос томе Саутгејт је одлучио да Шоа уврсти у коначан списак играча за Европско првенство.
- Ако ме тренер замоли да играм, никад нећу да кажем не. Али није требало да играм у Лутону. То је кривица свих нас. То је моја кривица, али и медицинског тима Манчестер јунајтеда - рекао је енглески фудбалер за британске медије и додао:
- Вратио сам се пребрзо и зарадио сам још једну повреду. Трудио сам се да учиним све што могу да будем спреман за Јунајтед.
НЕИЗВЕСТАН Лук Шо/АП/Танјуг
ЕУРО 2024 ће бити одржан од 14. јуна до 14. јула у Немачкој, а Енглеска ће играти у групи Ц са Србијом, Словенијом и Данском.
"Ројтерс" подсећа да ће Енглеска први меч на континенталном шампионату одиграти 16. јуна против Србије.
- Не зависи од мене да ли ћу играти на тој утакмици. Идемо дан по дан, видећемо како ће ми бити на тренинзима. Волео бих да одиграм први меч на ЕП, али не желим да журим пребрзо, јер реално имам само једну шансу. Ако нешто осетим, онда је то то. Не желим да се то догоди.
Енглеска је пре два дана у Лондону поражена од селекције Исланда (0:1) у последњем припремном мечу уочи почетка Првенства Европе.
- Ово би могла да буде најбоља ствар која нам се догодила. То нас је натерало да схватимо да у Немачкој неће да буде лако. На Европском првенству ће бити потребна велика одлучност нашег тима - закључио је Шо.
Овај 28-годишњак је за репрезентацију Енглеске одиграо 28 мечева.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.
23. 12. 2025. у 14:30
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
24. 12. 2025. у 12:08
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)