ЕУРО 2020: Шкрињар шокирао Пољаке, Словацима три бода против Левандовског и другова

14. 06. 2021. у 20:18

ФУДБАЛЕРИ Словачке изненадили су фаворизовану Пољску у првој утакмици групе Е на ЕУРО 2020 и славили са 2:1.

Evgenya Novozhenina/Pool via AP

Утакмицу је обележио најбржи аутогол у историји вропских првенстава и уједно први аутогол који је постигао голман, а то је било "дело" чувара мреже пољске Војћеха Шћенсног у 18. минуту утакмице.

Изједначио је у 46. минуту линети, али је победу Словацима донео Шкрињар прецизним ударцем у 69. минуту.

Пољска је од 62. минута имала играче мање јер је због другог жутог картона искључен Кричковјак.

Други меч ове групе на програму је од 21 час када се на стадиону Картуха у Севиљи састају Шпанија и Шведска.