НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СА ГУБИТКОМ: Тозовчева супруга Мима сваки дан обилази његов гроб!
СИПРУГА Предрага Живковића Тозовца Емилија Мима Живковић тешко подноси његов одлазак, а једина утеха јој је да сваки дан обилази његов гроб.
Фото: Ј. Лазић
Певачева партнерка, с којом је провео 40 година, а тек недавно се венчао, не може да прихвати то да је он преминуо, каже наш саговорник близак Емилији. Он додаје да је Мима, упркос подршци породице, ћерке Сање, унуке Јоване, као и бројних пријатеља, ван себе и да јој је једина утеха да свако јутро одлази на Ново гробље, где је Тозовац сахрањен.
Иако је то обичај, да се првих недељу дана сваки дан обилази вечна кућа покојника, његова удовица планира да то ради све док може да иде самостално. Ипак, засад јој друштво праве ћерка и унука, као и други чланови породице, који је возе до тамо.
Мима на Тозовчевом гробу проводи дневно минимум сат времена, пали свеће, доноси цвеће и чисти и сређује његову вечну кућу, а како каже саговорник, све време плаче. Она не може да прихвати чињеницу да њега нема, а посебно јој је тешко ујутру јер је навикла да пију прву јутарњу кафу заједно. Иако њени најближи говоре да ће с временом да јој буде лакше, она одбија то и тврди да неће престати да обилази његову вечну кућу како сећање на њега не би нестало.
(Курир.рс)
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)