ОНО ШТО СВИРАМ ЈЕ ПОСЛЕДИЦА МОГ ЖИВОТА: Ђуричић је почео да се бави музиком са 15 година - овако је говорио о својој младости
ПОЗНАТИ бубњар Драгољуб Ђуричић је преминуо у Београду од последица корона вируса.
Фото: Принтксрин
Током своје богате каријере давао је занимљиве интервјуе.
Ђуричић је бубњар чији је ритам пратио многе славне музичаре са ових простора, а често је говорио о свом детињству у забаченом црногорском селу, љубави према музици и првим корацима у каријери.
- Рођен сам на Цетињу, моја мајка је радила неколико година у Цуцама, па сам после рођења био тамо, врло се мало тога сећам. То су нека сасвим друга времена, тада се у тешким условима стварала земља звана Југославија. Сећам се да ми је мајка као посластицу куповала карамеле на комад и то једну за седам дана, а некада и за месец - говорио је Ђуричић присећајући се свог детињства у црногорском селу.
Говорио је и о томе како се одлучио баш за овај инструмент:
- Као дете сам био окренут спорту, то су времена када је ретко ко имао радио, а камоли… Почео сам да се интересујем за музику тек са 15 година, што је за данашње време већ прекасно.
У музичку школу у Дубровнику није примљен, јер су, како је говорио, сматрали да је антиталенат.
- Ко зна, можда су они били у праву, можда и јесам антиталенат. Али, моја љубав према музици радила је за мене и зато сам данас то што јесам. Нисам ни сањао да ће се догодити било шта, али нисам одустајао.
- Сада не знам да ли сам тада смиривао сопствену постпубертетску нервозу, али сам увијек био први у свему, па сам тако за ручком увек први појео супу и кашиком ударао по столу, тањиру, све док не дође главно јело…
- Прве бубњеве сам видео са 16 година, а са 17 сам их сам купио. Сећам се да сам радио разне послове, штедео и на крају купио половне Холлywоод бубњеве.
- Мислим да је оно што свирам последица мог живота.
(Cdm.me)
Препоручујемо
РАДОВАО СЕ ШТО ЋЕ ГА УНУЦИ НАСЛЕДИТИ: Драгољуб Ђуричић је с поносом говорио о породици
15. 03. 2021. у 15:55
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)