ВУЧЕВИЋ О "НОЋИ КАДА ЈЕ ЂОЛЕ ПРЕПЛИВАО ДУНАВ": И вечерас да се достојанствено опростимо од Балашевића
ГРАДОНАЧЕНИК Новог Сада Милош Вучевић рекао је да ће грађани и вечерас у Новом Саду имати могућност да се опросте од највећег кантаутора на овим просторима Ђорђа Балашевића на манифестацији "Ноћ када је Ðоле препливао Дунав".
Фото: Н. Карлић
Вучевић је рекао да ће Град Нови Сад логистички помоћи манифестацију, која ће почети у 19.00 сати, али је апеловао на све грађане на строго поштовање свих противепидемиолошких мера не заборављајући све опасности које вирус носи.
- Разговарао сам са породицом Балашевић, они сматрају да је прихватљиво све што је спонтано. Град ће логистички помоћи организацију, биће прилика да направимо леп опроштај Ђолету - навео је Вучевић за РТС, додајући како ће и сâм бити присутан.
Поводом све учесталијих коментара да би Ђорђе Балашевић требало да добије улицу или да би један мост требало назвати по њему, градоначелник је рекао да је, пре свега, најважније поштовати жеље породице Балашевић.
- Најважније је поштовати интиму породице. Разумем све нас и снажне емоције кроз које пролазимо, али на највећем губитку су они. Све што је до сада рађено било је у складу са жељама породице и могу да поручим да ће све и убудуће бити рађено такође у сагласју са породицом Балашевић - истакао је Вучевић.
Према његовим речима, Балашевић свакако, као, како наводи, највећа звезда на ексјугословенском простору која је постојала, заслужује репрезентативно место у Новом Саду.
- Он тај простор и има и заслужио је то својим делима", навео је Вучевић, који је све позвао да разумеју карактер Новог Сада и да "Ðорђе Балашевић никада не би нарушио тај карактер, и оно што је опевао у песмама и књигама - мислећи на говоре покојног уметника да не жели ни споменике нити било шта друго.
Препоручујемо
АПЛАУЗ ЗА БАЛАШЕВИЋА: Иницијали преминулог кантаутора светле центром Новог Сада
20. 02. 2021. у 20:27 >> 20:28
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)