ЧУВЕНИ ПОЕТА ПЕРО ЗУБАЦ О БАЛАШЕВИЋУ: Имао је божански дар претакања емоција у срца људи

С.Б.

21. 02. 2021. у 14:07

ОДЛАСКОМ Ђорђа Балашевића, сви ми који смо га волели, а има нас по целим рубовима наше старе домовине, игубили смо непоновљивог песника који је је својим божанским даром и умећем претакања емоција у срца људи, оставио вечити траг у овим просторима. Тим речима, Перо Зубац, наш чувени поета, не кријући жал и сету, говори за „Новости“ о преминулом новосадском кантаутору.

ЧУВЕНИ ПОЕТА ПЕРО ЗУБАЦ О БАЛАШЕВИЋУ: Имао је божански дар претакања емоција у срца људи

Фото : Владимир Зубац

 - Он је био срце Новог Сада. Мика Антић му је објавио прву књигу песама у којој сам ја писао предговор а Ференц Деак, поговор. Та три имена су му помогла да схвати да је он, пре вега, велики песник. Познавао сам и Висоцког и Окуџаву, слушао их у Москви, али Ђорђе Балашевић је бољи и од њих.

Антић и ја смо му били гости на чувеним концертима у "Дому синдиката" у Београду и у "Лисинском" у Загребу, и били сведоци чуда које један младић ствара, трошећи своју харизматичност. То су они чувени концерти где су људима сузе текле од смеха, и у Београду и у Загребу.

Фото : Владимир Зубац

 

Редитељ, Жика Ајдачић је пустио на сцену јато гусака а Ђорђе, онако шеретски, како је он то умео, рекао : „Та извин‘те, Здравко Чолић има своје „Локице“ а ово су моје „Ђокице“. Тај његов прелепи смисао за хумор, мене је тешио у сећањима у овим тешким данима кад нас напушта и одлази на своју звезду, човек кога сам изузетно поштовао и волео – рекао је у даху Перо Зубац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

АНА ВОЛЕЛА ТЕНИСЕРА? Шпански медији брујали о њиховој романси - можда би крај њега била срећнија