СРПСКЕ ПЕСМЕ У ЂАВОЉОЈ ВАРОШИ: Интернет концерт Пјевачке дружине Светлане Спајић и Бокана Станковића
ЈЕДИНСТВЕНИ концерт мајстора српске традиционалне музике, који су Пјевачка дружина Светлане Спајић и Бокан Станковић одржали у Ђавољој вароши, биће ексклузивно емитован преко интернета вечерас од 20 часова.
Фото промо
Ово је први пут да једна глобална платформа као што је "Дајс", на којој су концерте држали Ник Кејв, Кајли Миног и Бјорк, представља српску традиционалну музику, која се притом изводи на једном од најсликовитијих природних локалитета у Европи, у јединственом парку природе у источној Србији. Цена улазнице овог интернет концерта је 10 евра и може се купити електронском картицом на линку, на платформи "Дајс".
Пјевачка дружина Светлане Спајић настала је 2009. године у Београду, а њихов репертоар чине песме са простора на којима Срби живе или су некада живели, а посебно место заузимају заборављене и готово у потпуности ишчезле певачке технике и облици. Станковић је један од најбољих свирача на дувачким инструментима (гајде, дудук, окарина, труба) и водећи гајдаш своје генерације.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (0)