ПЕТАР ПУТУЈЕ У ВАРШАВУ: Изабран представник Србије на дечјој “Песми Евровизије 2020”
СРБИЈУ ће, на 18. “Дечјој песми Евровизије 2020”, која ће бити одржана 29. новембра ове године у Варшави, представљати 14-годишњи Петар Аничић, који ће извести песму “Откуцај”.
Фото: РТС/Гордан Јовић
Петар је, заједно са чувеним композитором Владимиром Граићем, написао музику, а уз Леонтину Вукомановић је и коаутор текста, док аранжман потписују Граић и Немања Филиповић.
Конкурс који је расписала Радио-телевизија Србије трајао је до 1. септембра. Стручна селекциона комисија, саставаљена од уредника Музичке редакције РТС, преслушала је пристигле песме и донела одлуку.
Петар Аничић је одличан ученик осмог разреда ОШ “Павле Савић” у Београду. О музици је почео да учи већ са четири године, а са шест је уписао нижу Mузичку школу “Мокрањац”, одсек клавир. Само годину дана касније написао је своју прву композицију, “Брзо трчим”. На конкурс за избор представника Србије на такмичењу “Дечја песма Евровизије” пријавио се, како каже, да би представио свој таленат и љубав према музици.
Петар воли историју и географију, језике и спорт. Тренира веслање у Партизану, и свима би препоручио овај спорт јер, према његовим речима, вода смирује и инспирише, а веслање активира све мишиће, развија физичку и менталну снагу.
Први пут се на “Дечјој песми Евровизије” дешава да једна земља, Пољска, захваљујући узастопним победама, буде домаћин два пута заредом. На такмичењу ће учествовати 13 земаља. Поред домаћина и Србије, то су дебитант Немачка, Белорусија, Грузија, Јерменија, Казахстан, Малта, Русија, Украјина, Француска, Холандија и Шпанија.
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)