ПОЧАСТ ПЕВАЧИЦИ У ДОБОЈУ: Улица по Силвани Арменулић

05. 09. 2020. у 08:10

НОВЕ називе добиле су три улице у Добоју, а једна од њих по познатој певачици народних песама Силвани Арменулић, која је трагично настрадала у саобраћајној несрећи 1976. године

ПОЧАСТ ПЕВАЧИЦИ У ДОБОЈУ: Улица по Силвани Арменулић

Фото Архива Новости

 Улице у граду на три реке добили су и нобеловац Иво Андрић и Македонац Горан Николић, који је у протеклом отаџбинском рату погинуо у одбрани Добоја.

Иницијатива да једна улица буде названа по Силвани покренута је у фебруару од Социјалистичке партије у овом граду.

Озваничио ју је у форми предлога претходни градоначелник Добоја и садашњи посланик у Парламенту БиХ Обрен Петровић.

Иначе, Силвана је рођена 1939. у Добоју као Зилха Барјактаревић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

РАДИНА ШОК ИСПОВЕСТ Гранд је Милана терао да пева на дан сахране - отац му је погинуо, ујак му је био очинска фигура