ПОКЛОНИЛИ СЕ СЕНАМА РАТНИКА: Принчевски пар одушевљен лепотама западне Србије

04. 08. 2020. у 07:25

ПРИНЦ Филип Карађорђевић недавно се, са супругом Даницом и двогодишњим сином Стефаном, вратио из Лондона у Србију, где намеравају да остану и живе.

ПОКЛОНИЛИ СЕ СЕНАМА РАТНИКА: Принчевски пар одушевљен лепотама западне Србије

Фото Instagram/danamaar

Филип је други син Александра Карађорђевића и принцезе Марије да Глорије од Орлеана и Браганце, а када се у октобру 2017. у Саборној цркви у Београду оженио Даницом, ћерком сликара Цилета Маринковића, било је то прво краљевско венчање у Србији после сто година. Принчевски пар је у недељу обилазио Србију, а импресије је на друштвеним мрежама поделила принцеза Даница:

- Лепа ли је наша западна Србија! Данас нам је било задовољство да посетимо Мачков камен, поводом прославе славе Храма Светог Стефана Високог, посвећеног свим јунацима који су својим животима бранили отаџбину у крвавим биткама које су се ту десиле. Уз велику емоцију смо упалили свеће и поклонили се сенама наших славних ратника, док су Соко град и манастирски комплекс, посвећен светом владики Николају Велимировићу код Љубовије, оставили на нас посебан утисак.

Фото Instagram/danamaar

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (5)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена