ОЖИВЕЛИ ХИТ ЦУНЕТА И ТОЗОВЦА: Унук Вере Ивковић и млади певач са Ацом Софронијевићем удружили снаге (ФОТО)
ПЕВАЧИ Данило Живковић и Зоран Станковић Киза удружили су снаге и снимили дует, односно нову верзију чувене песме „Зашто, зашто“, коју су у оригиналу изводили Цуне Гојковић и Предраг Живковић Тозовац.
Фото: Бојан Стевановић
Овај музички пројекат реализован је у сарадњи са истакнутим хармоникашем и продуцентом Александар Софронијевић, који потписује аранжман.
Нова верзија песме „Зашто, зашто“ доноси спој традиционалног звука и модерног приступа, а двојац верује да ће публика препознати емоцију и квалитет који су уткали у ову обраду.
- Песму сам први пут чуо пре 15 година. Када сам чуо изведбу Тозовца и Цунета помислио сам да ли ће се мени некада у животу пружити прилика да снимим неку песму са неким колегом да макар мало подсећа на Тозу и Цунета. То се наравно није десило, али су се пре 7-8 година појавили тако звани цовери (обраде старих песама). Пре него што ћу да упознам Данила Живковића питао сам двојицу колега да снимимо обраду песме ‘Зашто, зашто’, али није нам се дало да је снимимо. На Сабору народне музике упознао сам Данила и питао сам њега да ли би хтео да је снимимо и он је прихватио. Једногласно смо се определили да аранжман ради Александар Софронијевић јер ми је радио и претходне две песме и био сам веома задовољан. Надам се да смо урадили праву ствар и да смо песми продужили век трајања - рекао је Зоран.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ТАМАРА ГРУЈИЋ ЗА "ТВ НОВОСТИ": Одавно не пишемо сценарија, то је урадио живот (ФОТО)
20. 03. 2026. у 12:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)