АНАБЕЛА АТИЈАС ЗА "НОВОСТИ": "Лоша копија" спаја моју енергију и модеран звук (ФОТО)

Душан Цакић

15. 12. 2025. у 19:10

ЈЕДНА од најпознатијих певачица на нашој музичкој сцени, Анабела Атијас, недавно је добила једно од најзначајнијих признања у својој каријери, статус естрадног уметника Србије, које јој је додељено јој на годишњој церемонији Савеза естрадно-музичких уметника Србије (СЕМУС).

АНАБЕЛА АТИЈАС ЗА НОВОСТИ: Лоша копија спаја моју енергију и модеран звук (ФОТО)

Фото: Дејан Милићевић

Ова награда дошла је као круна њеног вишедеценијског рада, а Анабела се овим поводом осврнула на своје музичке корене, тренутне успехе и новитете у њеној каријери.

- Са својим талентом и преданошћу, наставићу да инспиришем многе генерације. Са новим пројектима, трудићу се да мој утицај на музичку сцену остане снажан. Награда представља велико признање и веома сам срећна због ње, а година на измаку остаће ми у сећању као једна од најуспешнијих, са предивним стварима и новим пројектима.

Фото: Приватна архива

*Новом песмом „Лоша копија“ обрадовали сте публику, а поново сарађујете са ди-џеј Шонетом после 14 година. Како је дошло до тог сусрета?

- „Лоша копија“ је песма која спаја моју енергију са модерним звуком. Шоне ме је позвао, пустио ми демо и одмах сам осетила да је то то. Као и са „Београдом“, предосетила сам да нас чека успех.

*Ко су били ваши музички узори на почетку каријере?

- Одрасла сам уз „Бијело дугме“, Неду Украден и Џонија Штулића. Сваки од тих извођача ми је показао колико музика може бити снажна и животно важна.

*Често се говори о естрадним свађама. Како ви гледате на ту појаву?

- Све је то део живота. Можда је ова година била година чишћења. Лично, немам конфликте и верујем да следи период бољих односа и нових почетака.

Фото: Приватна архива

*Турнеја са колегама из деведесетих и даље траје. Шта публика може да очекује на наредним концертима?

- Много емоција и носталгије. Певамо највеће хитове тог времена и трудимо се да свако вече буде незаборавно.

*Коју поруку бисте упутили младим извођачима?

- Будите стрпљиви, доследни и верујте у себе. Музика тражи рад и поштовање свих жанрова.

 

БОНУС ВИДЕО:

ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

БАКА ЈОЈ ЈЕ ОДУВЕК БИЛА УЗОР: Она је унука Љиљане Стјепановић - гледали сте је у популарној серији