"ТАКО ЈЕ, КАКО ЈЕ" Прво оглашавање сина Халида Бешлића, Дино сломљен од бола
ЛЕГЕНДАРНИ певач народне музике, Халид Бешлић, умро је данас у 72. години живота. Иза себе је оставио супругу Сејду и сина Дина Бешлића који се никада није јавно експонирао.
Фото: АТА имагес/А. Ахел
Дино се сада, након смрти оца Халида, огласио за "Блиц" и само је кратко рекао:
- Добро смо сви. Тако је, како је - рекао нам је кратко Дино, син Халида Бешлића.
Подсетимо, Халид Бешлић је свој приватан живот држао далеко од очију јавности, међутим, познато је да је његов наследник имао саобраћајну незгоду у Сарајеву у мају 2017. године у којој су тада биле повређене три особе, укључујући и њега.
Халиду удес променио поглед на живот
Иначе, Халид Бешлић имао је саобраћајну незгоду 2009. године, када је изгубио око.
- Након несреће ја сам себи продужио живот. Од тада живим уредније, размишљам... живео сам 300 на сат! Престао сам и да пијем! Неко попије три пива и веће пијан, мени је било потребно 30 пива да се напијем. Тога више нема! Увек сам ценио живот - рекао је певач једном приликом.
Фото: АТА/АА
- Нисам ја изазвао неку ужасну саобраћајку, буквално сам стао на кочницу и како сам закочио спустио сам се у канал који је поред, тај канал ми је дошао главе. Возио сам 40 на сат. Ето, могао сам из такве ситуације да настрадам.
Све се десило ујутру, рано, око пола 5. Био сам мало уморан, сећам се да ми је цигарета била у устима и то је била и задња коју сам запалио, ударио сам главом и то је било то.
Све је то судбина. Мени је битно да је знам шта је истина и не занима ме шта ко каже. Нисам направио неком другом проблем јер не знам како би се са тим изборио. Од тада не возим… тако сам одлучио. Возе ме пријатељи, а што се тиче вожње ја сам са тим завршио - рекао је он за медије тада.
Његова изјава расплакала регион
Почетком године друштвеним мрежама проширила се дирљива изјава Халида Бешлића. Певач је током живота живио скромно, без скандала, а многи су га називали "човеком из народа".
- Могу ја возити бесни аутомобил, снимати милионске спотове, али зашто бих то радио док мој сусед нема за хлеб? Мени је задовољство нахранити њега, отићи у јавну кухињу, дати свој допринос, нахранити данас 100 гладних уста или у дечијем дому донирати новац. Волио бих када одем да ме памте као доброг човека, а не као доброг певача - рекао је једном приликом Халид.
Имао је финансијске изазове
Иако успешан, Халид није био имун на финансијске изазове.
- Ех, да није било тог кредита, било би много лакше - рекао је, објашњавајући како је морао да се задужи како би проширио своје послове. Упркос томе, улагања су му омогућила мирнију старост и сигурност за породицу - рекао је једном приликом.
Фото: АТА имагес/ZIPA photo/Б. Здриња
Таленат наследио од мајкине фамилије
Музички таленат наследио је од фамилије са мајчине стране, а да ће му певање бити животни позив одлучио је након одслужења војног рока. Певао је прво у кафанама код Сокоца, а након тога по сарајевским ресторанима и кафанама. Прву сингл плочу издао је 1979. године. На њој су биле песме „Грешница" и „Не буди ми наду". Нумере „Сиједи старац" и „Зашто је морало тако да буде", које је снимио две године касније донеле су му већу популарност, пише биографија.орг.
После изласка албума „Дијаманти", који је објављен 1984. године за њега су чули љубитељи народне музике широм бивше Југославије. У периоду од 1985. до 1991. године издао је осам плоча, а распад Југославије и рат на тим подручјима дочекао је у Немачкој.
Ипак, одлучио је да се врати у Босну и Херцеговину како би помагао људима у својој земљи. Иако он нерадо говори о томе, зна се да је организовао неколико стотина концерата за прикупљање хуманитарне помоћи ратом захваћеним подручјима.
(Блиц)
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)