КАКО СУ СЕ ВОЛЕЛИ АРСЕН И ГАБИ: Није било "грома", све је ишло полако
ДАНАС је преминула Габи Новак.
Foto: Printskrin/ Youtube/ ANTE GELO
Габи Новак и Арсен Дедић живели су у складном браку 42 године, а он је често наглашавао како су му управо године проведене уз Габи биле најлепши део живота. Легендарни кантаутор, песник и шансонијер умро је у 78. години живота у августу 2015.
Арсен је за своју драгу имао најлепше речи, које може да упути само мушкарац који је истински заљубљен.
- Не, није било "грома", све је ишло полако, прошли смо пут пријатељства, били смо једно другом брат и сестра и једног дана обоје схватили како смо једно другом "намријети"– говорио је Арсен.
Како је и очекивано, музика их је спојила. Како је и сам за себе говорио, Арсен је био естрадни уметник у зачетку, док је Габи већ имала изграђену каријеру, коју је употпунила и радом са чувеним Луисом Армстронгом. Пре заједничке турнеје, сазнаје се за њихову љубав.
Чувени двојац је пре свог сусрета давне 1958. године, испред бившег телевизијског студија, на углу загребачке Шубићеве и Звонимирове улице, имао наизглед изграђене и срећне животе са својим дотадашњим партнерима. Обоје су у то време били у браку, али је и при првом сусрету било јасно да је неминовно да њихове животне приче постану испреплетене. Тако се и десило. Ускоро родитељии Матије и скори супружници, започели су заједнички живот.
Остало је историја. Пар се упустио у заједничку борбу са животом, како приватно, тако и пословно. Нису их заобишли проблеми, губици, разне потешкоће, али су заједно истрајали безусловном подршком и љубављу, које су гајили једно ка другом. Губитак првог детета, пожар у кући, све лоше што се дешавало њему, као и њој, било је подношљиво и решиво, захваљујући односу који су неговали.
Габи би говорила да ће га штитити свом снагом до краја, без обзира на недаће које их задесе успут. Тако је и било. Остала је уз Арсена до његове смрти. Арсен би говорио да се таква љубав планирати не може, нити су на томе радили. Љубав им се једноставно десила.
(Курир)
Препоручујемо
БАШ ЈЕ УМИШЉЕН: Комшије проговориле о Милану Станковићу - "Нико се не дружи с њим"
22. 01. 2026. у 13:13
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)