ХТЕО САМ КУТАК БЕЗ ВИКЕ, ВРЕЂАЊА И ГЛУМЕ: Александар Аца Софронијевић о жељи коју је претворио у стварност (ФОТО)

Душан Цакић

30. 06. 2025. у 19:40

НЕДАВНО је завршен циклус емисија "Мајстори за душу" на РТС, чији је аутор наш прослављени хармоникаш, аранжер и продуцент Александар Софронијевић, које је привукао велику пажњу гледалаца, али и стручне јавности.

ХТЕО САМ КУТАК БЕЗ ВИКЕ, ВРЕЂАЊА И ГЛУМЕ: Александар Аца Софронијевић о жељи коју је претворио у стварност (ФОТО)

Фото: Бојан Стевановић

Наиме, он је, уз пратњу свог врхунског оркестра и наших најпопуларнијих извођача, дао нови сјај добрим старим песмама, али и едуковао публику о њиховим настанку и путу до слушалаца.

Фото: Бојан Стевановић

А поврх свега, Софрина емисија побудила је оно без чега не могу ни музичари ни публика - емоције.

- Нисам желео било какву емисију. Хтео сам кутак без вике, вређања и глуме. Где се пева из стомака, и свира  из срца. Гледам како легенде музике задрхте када засвира први такт песме из њихове младости. То је чиста магија. Тада знам да емисија има смисла - каже Аца за "Вечерње новости" и додаје да су у припреми и специјалне епизоде "Мајстора за душу", као и концертна верзија емисије, јер, како каже, музика мора да путује и да спаја.

- "Мајстори за душу" су више од емисије. То је мој дуг песми, мој поклон народу. И моје лично подсећање да уметност није изгубила смисао – само је неко морао да је тихо подсети - закључује овај врсни музичар, о чијем пројекту најбоље говоре коментари који се могу прочитати на друштвеним мрежама.

Једна од запаженијих песама у емисији "Мајстори за душу" била је чувена "Шта ће ми шалваре" Мише Марковића, коју је прославила покојна Вера Ивковић, а сада ју је, у Софрином аранжману, извела маестрална Сања Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу