Синхронизована анимација „Тајанствена шума“ од данас у домаћим биоскопима (ВИДЕО)

НАЈГЛЕДАНИЈА премијера на прошлогодишењм Кидс Фест-у, узбудљива анимирана прича „Тајанствена шума“ сада ће се наћи и на редовном биоскопском репертоару.

Синхронизована анимација „Тајанствена шума“ од данас у домаћим биоскопима (ВИДЕО)

Фото: Промо

Публика га од данас може погледати у великом броју биоскопских сала широм Србије.

Цртани је први пут приказан на престижном филмском фестивалу у Кану, а након тога нашао се и у такмичарској конкуренцији Међународног фестивала анимираног филма у Ансију. Номинован је и за чувену француску нагарду Лумиèре, у тесној конкуренцији где је победу однела Поплава која се такође приказује на великом платну.

Узбудљива синхронизована прича „Тајанствена шума“ уводи нас у авантуре десетогодишњег дечака чији су снови да постане истраживач и зоолог. Током одмора, помало занесени родитељи одводе га у посету своје вољене баке.

Провлачећи и савремене теме, аутори истичу да филма приказује и како у доби од десет година машта детета надвладава и побеђује и како моћна фелскибилност размишљања може да трансформише делове универзума.

Пун хумора, намењен уједно и деци и старијима, овај цртани филм настао је као адаптација стрипа Виншлуса Венсана Пароноа који је и у улози коредитеља филма, заједно Алексисом Дикором.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо