САША МАТИЋ ПОКАЗАО ВЕЛИКО СРЦЕ: Новчано помогао најугроженијима у Јабланици
САША МАТИЋ, омиљен широм региона, поново је показао да његова величина не лежи само у његовом музичком таленту, већ и у његовом огромном срцу.
Фото: Синиша Димитријевић Сиџи
Саша је у овим тешким тренуцима донирао значајну новчану помоћ најугроженијим породицама у подручју Јабланице, које се боре са последицама природних непогода.
Фото: Синиша Димитријевић Сиџи
Иако је његова музика та која доноси радост милионима, Саша није могао остати равнодушан пред патњама свог народа. Наиме, упркос томе што је пореклом из Босне, овај велики уметник и хуманитарац саосећа са свим људима који пролазе кроз тешке тренутке, без обзира на националне или географске границе.
Саосећајући са својим земљацима, Саша је отишао корак даље – отказао је концерт који је био заказан у Бањој Луци, желећи да тиме пружи подршку и пошаље поруку солидарности и заједништва. Уместо да наступи, он је своју пажњу и ресурсе усмерио ка онима којима је помоћ у овом тренутку најпотребнија.
Фото: Синиша Димитријевић Сиџи
Ово није први пут да Саша Матић делује хуманитарно. Познат по томе што увек помаже онима којима је најтеже, Саша је кроз своју каријеру учествовао у бројним акцијама, донацијама и концертима са хуманитарним циљем. Његов пример показује да је уметност не само у музици, већ и у саосећању и помагању људима у невољи.
Његова несебичност и спремност да увек буде уз свој народ, посебно у тренуцима кризе, чине га не само великим уметником, већ и правим људским херојем. Народ Босне, као и шире регије, с разлогом га воли и поштује – не само због песама које су постале део наших живота, већ и због његових хуманих дела која никада не пролазе незапажено.
(КУРИР)
БОНУС ВИДЕО:
ОЧЕВ БЛАГОСЛОВ МЕ ОДВЕО НА ПУТ УМЕТНОСТИ | "Новости" интервју | Илда Шаулић
Препоручујемо
ПОВУКЛА ПОТЕЗ О КОМЕ ЋЕ СЕ ПРИЧАТИ: Снежана Ђуришић не престаје да изненађује (ФОТО)
08. 10. 2024. у 20:55
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)