СЕСТРЕ ГОБОВИЋ ПОСВЕТИЛЕ ПЕСМУ НАУЧНИКУ МИЛУТИНУ МИЛАНКОВИЋУ: Премијерно је представиле на обележавању 145. годишњице његовог рођења (ФОТО)
ПОСЛЕ величанственог београдског концерта у МТС дворани, Марина и Марија Гобовић одушевиле су публику својом новом песмом.
Фото: Миодраг Дачић/Удружење Милутин Миланковић
Сестре Гобовић, познате по свом јединственом имиџу и музичком изражају, посветиле су ову химну великом српском научнику Милутину Миланковићу.
Песма је надахнута животом и радом Миланковића и истиче величину његових достигнућа у науци. Премијера песме представљена је јуче, у Свечаној сали Грађевинског факултета Универзитета у Београду, на обележавању 145. годишњице рођења Милутина Миланковића.
На догађају је наступио и дечји хор „Славујчићи”, којим сестре Гобовић руководе већ седам година при Храму Светог Саве. Поред премијере песме, приказан је и документарни филм „Милутин Миланковић: господар времена и простора“. Овај филм има за циљ да приближи јавности живот и изузетна достигнућа овог великана науке.
Фото: Миодраг Дачић/Удружење Милутин Миланковић
Сестре Гобовић овим чином настављају своју мисију популаризације значајних српских научника, као и неговања српске традиције. Поред песме о Милутину Миланковићу, сестре су снимиле и песму о Николи Тесли, која је награђена признањем „Tesla Spirit Awards” у Њујорку прошле године, за допринос култури и стваралаштву.
Постале су иконе српске музичке сцене својим радом и посвећеношћу традиционалној музици Балкана. Награђене су престижним признањима као што су Сретењски орден – „Златна медаља за заслуге”, Орден „Крст вожда Ђорђа Стратимировића” и многим другим. Са пет албума иза себе, од којих је последњи „Лепота је у традицији”, сестре Гобовић доносе модерни приступ традиционалној музици који осваја срца публике широм света.
Фото: Миодраг Дачић/Удружење Милутин Миланковић
- Веома смо поносне што смо снимиле песму посвећену нашем научнику, математичару и геофизичару Милутину Миланковићу. Инспирацију за ову песму добиле смо захваљујући Удружењу „Милутин Миланковић”, на челу са мр Славком Максимовићем, који нам је са великим ентузијазмом и преданошћу причао о нашем великану. Његово лично познанство са Милутином Миланковићем је допринело да ближе сазнамо све о нашем научнику и да његов лик и дело преточимо у музику. Мислимо да ће се уз песму, млађи нараштаји лакше упознати са радом нашег великана и надамо се да ће се песма певати у школама. Велика нам је част што је песма изазвала одушевљење у публици и што смо баш на обележавању 145. годишњице његовог рођења, премијерно представиле ову песму - истакле су сестре Гобовић за "Новости".
БОНУС ВИДЕО: ПРЕМИЈЕРА ПРЕДСТАВЕ МИША ПУПИН ИДВОРСКИ - Сјајни утисци на Лутка сцени у зрењанинском
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)