"ЗБОГ ТЕ АНТИЧКЕ ТРАГЕДИЈЕ МИ ГОВОРИМО О ЊЕМУ": Воја Брајовић о вансеријском таленту који је имао Жарко Лаушевић (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ Воја Брајовић обратио се присутнима на комеморацији Жарку Лаушевићу у Југословенском драмском позоришту.
Фото: Новости
- Питају шта је то чиме бисте описали његов дар. Шта то чини Жарка тако великим. Сетио сам се једне приче. Можда је и ви знате, о балерини која је полагала аудицију за Бољшој театар. Директор театра јој аплаудира и каже: "Браво, Ви одлично познајете музику, имате диван покрет и бићете примљени". Она још увек у поклону, он задовољан, па додаје и каже: "Али само да Вам кажем, никада нећете бити примабалерина". Она га упита: "Али зашто?" "Зато што Ви немате оно што чини да публика устане са седишта да Вам аплаудира". Жарко је имао то. Тешко се то може описати речима. Зато су га тако волели. Због те античке трагедије ми говоримо о њему - поручио је Брајовић.
Препоручујемо
"ХВАЛА ТИ БОЖЕ, НИКАДА СЕ НЕ ПРЕДАЈЕМО" Анастасија и Немања Гудељ никад срећнији
10. 05. 2026. у 20:56
ФАНТОМСКИ ОСЕЋАЈ БОЛА: Ацо Пејовић отпевао баладу која пече и лечи (ФОТО)
10. 05. 2026. у 19:40
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)