КО ЋЕ У ВЕЛИКУ БРИТАНИЈУ? Отворен конкурс за српског представника на "Евросонгу" 2023. године

В.Н.

03. 09. 2022. у 06:30

РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА Србије расписала је јавни конкурс за избор композиције која ће представљати нашу земљу на најгледанијем светском музичком такмичењу "Евросонг" који ће у мају 2023. године бити одржан у Великој Британији.

КО ЋЕ У ВЕЛИКУ БРИТАНИЈУ? Отворен конкурс за српског представника на Евросонгу 2023.  године

Фото: Профимедиа

Конкурс је отворен до 15. новембра, а пријаве се шаљу на интернет адресу Rts.rs/page/rts/ci/eurosong-prijava.html, у оквиру подсајта "Евросонг" на порталу Rts.rs. Од пристиглих пријава, комисија састављена од музичких уредника РТС изабраће композиције руководећи се искључиво њиховим уметничким квалитетом.

Уколико ниједна композиција не буде испуњавала потребан музички квалитет, Јавни сервис има право да самостално изабере композицију. Уколико из било којих разлога не буде било могуће одржавање фестивала за "Песму Евровизије", РТС ће самостално изабрати композицију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)