"РОК ВИЛИЏ" У БАНАТСКОМ СОКОЛЦУ 12. И 13. АВГУСТА: Наступају YU група, Ван Гог, Мајке…
ПОПУЛАРНИ фестивал „Рок Вилиџ“ ће се после две године паузе, због вируса корона, одржати овог викенда, у петак и суботу 12. и 13. августа, у Банатском Соколцу – најпознатијем рок селу у региону, недалеко од Вршца.
Rock Village
Шеснаесто издање овог музичког спектакла, који је основан још 2005. године, на једном месту ће окупити неке од наших најбољих рок бендова, међу којима су YU група и Ван Гог.
Прво вече ће бити у знаку електро-поп-рок бенда „Буч Кесиди“, а потом ће, од познатих извођача, наступати новосадски алтернативни састав Обојени програм и реп-хип-хоп извођач Ајс Нигрутин.
Субота је резервисана за најатрактивније концерте. Наступаће YU група и Ван Гог, као и хрватски рок бенд Мајке.
Улаз у школско двориште, у ком се фестивал одржава, као и камп за посетиоце са стране, традиционално ће бити – бесплатан.
У склопу фестивала бићe организован и велики мото-скуп, као и турнир у малом фудбалу, ликовна колонија и књижевна награда „Душан Војиновић“, у склопу које се ове године награђују најбољи афоризми.
Препоручујемо
"ПРВИ ПУТ СЕ БОЈИМ - ДОКТОРА, НЕ СМРТИ" Ведрана: "Ово је најхрабрији текст у мом животу"
11. 12. 2025. у 19:39
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)