ПЕВАО ПРЕД 2000 ЉУДИ: Мирослав Илић одржао концерт на стадиону у Великој Горици

УПРКОС противљењу екстремне Хрватске странке права, један од најпопуларнијих српских певача народне музике Мирослав Илић одржао је успешан концерт на стадиону Спортско-рекреативног центра "Ударник" у Великој Горици, крај Загреба.

ПЕВАО ПРЕД 2000 ЉУДИ: Мирослав Илић одржао концерт на стадиону у Великој Горици

Фото Зоран Јакшић

На наступу, који је трајао скоро три сата, Славуј из Мрчајеваца је, уз хорску асистенцију 2000 посетилаца, отпевао највеће хитове, од "Поздрави је, поздрави" и "Вино точим, а вино не пијем", преко "Божанствена жено" и "Поломићу чаше од кристала", до "Још ти нешто чини изузетном", "Ова ноћ" ...

Менаџер Никола Иџан, који последњих 15 година ради са Илићем, после концерта је за "Новости" рекао:

- Све је протекло без проблема. Публика је била фантастична, све његове песме зна напамет. Мирослав је веома популаран, на само у Србији, већ и у Хрватској и Босни и Херцеговини. Скоро да нема места у Хрватској где није певао, Загреб, Винковци, Вировитица... У Западној Херцеговини у Посушју два пута годишње пева у једној дискотеци, досада је у том граду наступио скоро 30 пута! Одлично га прихвата и млађа публика.

Иџана љути једна ствар, што неки недобронамерници по порталима често објављују да је Илић изгубио глас и да више не може да пева, а поједини су, чак, написали да је преминуо.

- И поред свих подметања, Мирослав се у децембру спрема да у београдској "Арени" прослави златни јубилеј - пола века успешне каријере - истиче менаџер.

- Иза њега је 25 студијских албума, 20 сингл плоча, победе на фестивалима, од "Београдског сабора", преко "Моравских бисера", "Месама", "Хит параде", до "Илиџе", "Вогошће", "Посела 202"...

Добитник је награде Савеза естрадно-музичких уметника Србије за животно дело и може да се подичи својом певачком каријером.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?