ПРЕМИЈЕРА НА "СИ СТАРУ" У УМАГУ: Српска представница Констракта после "Евросонга" први пут наступиће у Хрватској

АНА Ђурић Констракта, која ће Србију представљати на "Евросонгу" у Торину са нумером In Corpore Sano, након евровизијског такмичења премијерно ће наступити у Хрватској - на "Егзитовом" чеду, "Си стар" фестивалу у Умагу, који ће бити одржан 27. и 28. маја.

ПРЕМИЈЕРА НА СИ СТАРУ У УМАГУ: Српска представница Констракта после Евросонга први пут наступиће у Хрватској

Фото ATA Images

Уметница која већ месец дана не престаје да одушевљава публику и медије у целом региону, са својом такмичарском песмом, налази се на првом месту хрватске "Билборд" листе, и у јутјуб-трендингу у региону.

Онима који раније нису пратили њен самостални рад, Констракта је донела потпуно освежење и аутентичност, али и зачуђеност над њеним стваралаштвом. In Corpore Sano је део пројекта "Триптих", у којем су и песме "Нобл" и "Мекано". По одласку из "Земље грува", Констракта је 2019. почела самосталну каријеру са песмама "Жваке" и "Немам шамана". Поводом свог првог наступа у Умагу, Констракта је поручила:

- Јако ми је драго да баш на "Си стару", фестивалу који је део "Егзит" музичке породице, и у Хрватској имам свој први наступ као Констракта. Надам се да ће ме море подржати у даљој каријери.

Уметница је прокоментарисала и то што се њена евровизијска песма све више тражи на свадбеним весељима, рекавши да је добила неколико видеа са свадби, као и да је то, такође, битна референца за успех песме.

- Мало ме све то и плаши, али је и задовољство да је песма слушана на разним странама и да је прихваћена на разне начине, од оних који је анализирају, преко оних који јој приписују неочекивана значења и тумачења, до оних којима једноставно пријају ритам и кореографија - објаснила је Констракта, која ће у Торину наступити 12. маја, у другом полуфиналу, под редним бројем три.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“