ЧОЛА МЕЊАО ИМЕ ЗБОГ КАРИЈЕРЕ: Како је чувени певач хтео да се прослави у иностранству

Татјана Марковић

09. 02. 2022. у 21:49

ПОЗНАТИ певач Здравко Чолић, жарио је и палио је јавном сценом од свог првог појављивања.

ЧОЛА МЕЊАО ИМЕ ЗБОГ КАРИЈЕРЕ: Како је чувени певач хтео да се прослави у иностранству

Фото Никола Шеган

Седамдесетих година прошлог века је имао жељу да успе и на немачком говорном подручју, те му је пало на памет да ''присвоји'' друго име.

Чак је и на омотима синглова које је за то подручје објављивао писао Дравко (Дравцо) с намером да име буде лакше за изговор.

Током тог периода Чола је склопио уговор са “Wарнер Брос Рецордсом”, снимио је неколико песама на немачком језику, али је успех изостао.

БОНУС ВИДЕО - ЗДРАВКО ЧОЛИЋ ПЕВА НА ВЕНЧАЊУ ТЕРЗИЋЕВОГ СИНА: Младенци плесали док им је Чола певао на увце

(Република)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?