ВЕСНА ЈЕ ОДБИЛА "ВИДОВДАН" ДА ЈОЈ НЕ УГРОЗИ КАРИЈЕРУ: Певачица Гордана Лазаревић о песми која ју је прославила
ПЕВАЧИЦА Гоца Лазаревић врхунац популарности доживела је када је снимила песму "Видовдан".
Фото: Принтсцреен/РТС
Она је признала да је била намењена њеној колегиници Весни Змијанац. Гоца је открила како је та песма доспела у њене руке, колико новца је зарадила на њој, али и коју је жртву морала да поднесе због успеха.
- Требало ми је много времена да прихватим ту песму јер нисам хтела да је певам. Понудили су ми је након развода, а ја сам сматрала да је неозбиљна за мене. Чак ми се ни мелодија није допала. Тада ми је кућна помоћница рекла: „Гоцо, много грешите, та песма ће да буде хит. Само је узмите.“ Нисам јој веровала, али знам да бих се кајала да сам урадила другачије. Прошло је 22 године од те песме, а људи ми је и даље певају када ме виде - признала је.
То ипак није песма коју је Гоца највише платила.
- Није, највише сам платила „Ћирилицу“, а она заслужује много већу популарност. Али не могу да откријем колико сам новца дала за њу. Неколико милиона евра, а можда и више.
Ипак, песма „Видовдан“ донела јој је највећу популарност...
Фото В. Н.
- „Видовдан“ није био мени намењен него Весни Змијанац, али нисам је добила случајно. Много сам је желела и на крају је доспела код мене. Весна ју је одбила јер није хтела да угрози своју југословенску популарност, коју ја нисам имала. Та песма не носи националистичку поруку, већ поруку истине. Волим све људе и знам како је онима који су у мањини, знам како је када си у средини у којој се не осећаш добро...
Иако певачица није желела да каже колико је платила ту песму, признала је да је за њу увек добијала највећи бакшиш.
- Не могу да кажем тачну суму, али сам увек за ту песму добијала највећи бакшиш. Да нисам трошила паре на гардеробу, данас бих имала вилу на Дедињу за издавање. Једном приликом сам у Вићенци певала „Видовдан“ пет пута заредом и на крају сам пришла момцима који су је наручивали да их замолим да је не траже више. Чак и на концертима ми организатори увек траже да „Видовдан“ певам на почетку и на крају - искрена је Гоца.
(Ало)
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)