НОВА ТУЖБА ПРОТИВ БОЛДВИНА: Сценарио није захтевао пуцање, не зна се хоће ли бити кривичне пријаве

ЧЛАН екипе са снимања филма "Раст" Мејми Мичел навела је данас у тужби да према сценарију није било неопходно да се пуца из пиштоља током сцене коју је Алек Болдвин увежбавао, када је прошлог месеца убио сниматељку Халину Хачинс.

НОВА ТУЖБА ПРОТИВ БОЛДВИНА: Сценарио није захтевао пуцање, не зна се хоће ли бити кривичне пријаве

Фото; ЕПА

Њен адвокат Глорија Олред потврдила је тужбу против Болдвина и других продуцената филма, објаш њавајући да је одговорност за спречавање ове трагедије била и глумчева, преноси Ројтерс. Супервизор сценарија Мичел у тужби наводи да је Болдвин требало сам да провери да ли пиштољ има бојеву муницију, а не да се ослања на тврдњу помоћника режисера да је револвер Колт 45 био безбедан за употребу.

- Према нашем мишљењу, Болдвин се играо руског рулета одлучивши да не провери да ли је пиштољ напуњен пре него што га је узео у руке - казала је Олред.

У тужби пише да је сценарио предвиђао снимање три кадра, Болдвинових очију, мрље крви и Болдвиновог торза "док спушта руку до корица и вади пиштољ", али да се "нигде не помиње да из пиштоља треба да пуца Болдвин или било ко други".

Мичел тврди да је почињен напад, изазвано емотивно узнемирење и намерно наношење повреде, према извештају заснованом на копији судских докумената.

Пре тога је други члан екипе филма, који је прошлог месеца присуствовао кобној пуцњави током снимања једне од сцена, поднео тужбу против глумца Алека Болдвина и продуцента филма за несавесно понашање, а власти у Санта Феу и даље воде истрагу и до сада нису поднеле кривичну пријаву.

Сниматељка Халина Хачинс је убијена 21. октобра, а редитељ Џоел Соуза је рањен, када је Болдвинов пиштољ за који је се мислило да је безбедан испалио бојеви метак током снимања филма у Новом Мексику.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЗВЕЗДАШ САМ ОД МАЛЕНА, ЗАТО САМ ОДБИО ПАРТИЗАН Репрезентативац Србије Никола Јовић открио да је имао понуде и црвено и црно-белих