НА МЕСТУ ГДЕ ЈЕ ПОГИНУО: Тошету Проеском подигнут споменик у Хрватској (ФОТО/ВИДЕО)

НЕДАЛЕКО од места где је погинуо, на аутопуту код Нове Градишке у Хрватској, певачу Тошету Проеском подигнут је споменик.

НА МЕСТУ ГДЕ ЈЕ ПОГИНУО: Тошету Проеском подигнут споменик у Хрватској (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Архива Новости

Статуа је израђена у белој боји, а певач је на њој у препознатљивом оделу са једног од концерата и шалом око врата, док држи микрофон.

Кип Тошета Проеског направио је Славко Бунић, а на свечаном откривању су присуствовали велепосланик Северне Македоније Милаим Фетаи, градоначелник Нове Градишке Винко Гргић као и градоначелник Крушева, певачевог родног града, Томе Христовски.

Подсетимо, Тоше Проески је на овом месту трагично изгубио живот 16. октобра 2007. године, у 26-ој години живота.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО:

УСПОМЕНА У ТРЕНУЦИМА БОЛА: Дарко Лазић поделио снимак где свира са оцем Миланом

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије