ХАНДКЕ ОПЕТ ПОДИЖЕ БУРУ У РЕГИОНУ Дураковић: Док је нас он неће имати улицу у Сребреници
ПРЕДСЕДНИК Скупштине општине Сребреница и некада начелник те општине Ћамил Дураковић оштро се противи предлогу Удружења грађана Републике Српске "Источна алтернатива" да улица Маршала Тита буде у тој општини буде преименована по нобеловцу Петеру Хандкеу, оцењујући то као провокацију.
Фото: Н. Јанковић
- Реч је о још једној у низу провокација које долазе из овог удружења - рекао је Дураковић, који, како каже, још није примио ту иницијативу.
- То је иницијатива која неће имати никакву могућност да се реализује у Сребреници по цену да ми престанемо да будемо део било каквих коалиционих прича са онима који ће ту иницијативу подржати - рекао је Дураковић за сарајевски Аваз и додао:
- То у Сребреници, док се ми ишта питамо, неће ићи. То је само једна у низу провокација коју ''Источна алтернатива'', нажалост потпомогнута некад институцијама ентитета РС које је финансирало рад тог удружења, која се покушава провући у Сребреници. Сачекаћемо и тражићемо сваку могућност да то оспоримо.
Председник Удружења грађана Републике Српске Војин Павловић изјавио је раније Срни да су поднели предлог сребреничкој скупштини да улица Маршала Тита у овом граду буде названа по књижевнику Петеру Хандкеу.
Овог нобеловца Бошњаци, међутим, доживљавају као "негатора геноцида" и човека који је подржао политику бившег председника СРЈ Сободана Милошевића.
Павловић, пак, сматра да апсурдним да у Сребреници постоји улица Маршала Тита.
Иначе, Павловић је такође 2019. предао захтев Општини Сребреница, у којем је тражио да му се одобри локација за постављање бисте Хандкеу.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (4)