ФИНАНСИРАЛА ТЕРОРИСТЕ ИД: У Тузли ухапшена Сена Хамзабеговић, њен муж и даље у бекству
ПРИПАДНИЦИ СИПА ухапсили су Сену Хамзабеговић (51) из Тузле због сумње да је починила кривично дело финансирање терористичких активности.
Фото Интерпол
Она је ухапшена у уторак, након што је слетела на аеродром у Тузли.
- Осумњичена је од 2013. слањем новца и на друге начине пружала подршку држављанима БиХ који су боравили на страним ратишитима на подручју Сирије и Ирака, у структурама ИД.
Међу њима и своме супругу, који је имао значајну позицију унутар ИСИЛ-а, а који се налази у бекству - кажу у Тужилаштву БиХ.
Сенин супруг Мурадиф Хамзабеговић је маја 2012. осуђен пред Судом БиХ на шест година затвора и новчану казну од 20.000 КМ због кријумчарења људи. Недуго након тога је побегао у Сирију, где се прикључио ИД.
Сена је предата у надлежност Тужилаштва БиХ, где наводе да ће јој бити предложен једномесечни притвор, због опасности од бекства.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)