НА КОРАК ДО РЕГИСТРА: Представници агенција за високо образовање У БиХ решавају нагомилане проблеме

ДИРЕКТОРИ Агенције за развој високог образовања и осигурање квалитета у БиХ (ХЕА) и Агенције за високо образовање РС (АВОРС) проф. др Енес Хашић и доц. др Биљана Војводић напокон су сели за исти сто и започели дијалог неоходан за решавање нагомилованих питања, превасходно у решавању статуса високошколсих установа у РС и њихове акредитације.

НА КОРАК ДО РЕГИСТРА: Представници агенција за високо образовање У БиХ решавају нагомилане проблеме

Фото Д. Поздеровић

На недавном радном састанку договорили су сарадњу двeју институција у свим кључним сегментима, као што је акредитација студијских програма, развој индикатора квалитета у оквиру критеријума за акредитацију и динамика ажурирања Листе стручњака.

Будући да су уочена бројна питања од интереса за све стране, договорено је формирање оперативне радне групе. Договорена је и динамика довршавања отворених управних поступака у предметима Универзитета у Бањалуци, Универзитета у Источном Сарајеву, Универзитета "Синергија", Независног универзитета Бањалука и Високе школе Бањалука колеџ.

Да је неопходна сарадња двеју агенција за високо образовање у БиХ, указивали су још пре годину дана из неформалне групе студената, окупљених око иницијативе за решавање проблема издавања диплома од стране неакредитованих високошколских установа у Републици Српској.

- Поздрављамо позитивни заокрет у односима двеју агенција, а очекујемо да ће се решавати и неспоразуми у тумачењу када је акредитација ВШУ у РС у питању - каже члан групе Горан Ристић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију

УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију

ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.

05. 07. 2026. у 07:22

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху