ИСТРАГА У СЛУЧАЈУ „МЕМИЋ“: Ухапшен полицајац Јосип Барић

ПРИПАДНИЦИ СИПА ухаписили су полицајца МУП Кантона Сарајево Јосипа Барића у оквиру истраге о страдању Џенана Мемића.

ИСТРАГА У СЛУЧАЈУ „МЕМИЋ“: Ухапшен полицајац Јосип Барић

Фото: Архива

Акција је спроведена по налогу Тужилаштва БиХ и према незваничним информацијама Барић је ухапшен на Илиџи, где је претресена његова имовина.

- Једна особа је ухапшена у оквиру истраге у предмету страдања Џенана Мемића. У току су претреси, а истрага је проширена и интезивно се наставља у наредном периоду - рекао је портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић.

Федерални медији пишу да се Барић годинама доводио у везу с овим случајем, јер је био укључен у испитивање јединог сведока у предмету, а то је тадашња Мемићева девојка Алиса Мутап. Њену изјаву Барић је у два наврата описао на различит начин, што је истрагу одвело у другом правцу. И раније се помињало да је његов опис различит и непоуздан па је Јединица за професионалне стандарде спровела истрагу против Барића, али у недостатку доказа није санкционисан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

ЊУЈОРК ЈЕ ШАМПИОН НБА ЛИГЕ! Никси након 53 године освојили титулу - Џејлен Брансон херој града