СРЕЋОМ ИЗБЕГНУТА ТРАГЕДИЈА У РС: Девојчице отишле у шумарак да се играју, па пронашле две ручне бомбе

20. 04. 2021. у 09:28

ПУКОМ срећом избегнута је трагедија у бањалучком насељу Петрићевац када су девојчице отишле да беру цвеће у оближњи шумарак, где су наишле на одбачену пушку и две ручне бомбе.

СРЕЋОМ ИЗБЕГНУТА ТРАГЕДИЈА У РС: Девојчице отишле у шумарак да се играју, па пронашле две ручне бомбе

FOTO: Depositphotos

Девојчице које похађају пети, седми и осми разред основне школе у недељу послеподне оружје су нашле у шипражју удаљеном само 100 метара од прве куће. Бака једне од девојчица испричала је да су девојчице оружје, бачено поред црне кесе, усликале мобилним телефоном и одмах дотрчале да покажу укућанима.

 - Мој син није оклевао, одмах је отишао да се увери након чега је позвао полицију и пријавио шта су деца пронашла. Полиција је брзо дошла и означила тај терен, рекавши да ће доћи и деминери - испричала је она. Додала је да деца из насеља свакодневно одлазе на то место да се играју и беру цвеће.

Вођа тима за уклањање неексплодираних убојних средства (НУС) у Цивилној заштити Републике Српске Раде Јаковљевић потврдио је за Глас Српске да су јуче на терену затекли стару аутоматску пушку и две ручне бомбе М75.

 - Оружје је предато у Полицијску станицу Лазарево - казао је Јаковљевић.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРЕ МАСАКРА У ШКОЛИ УБИО МАЈКУ, БРАТА И СЕСТРУ: Нови детаљи језивог злочина у Канади

ПРЕ МАСАКРА У ШКОЛИ УБИО МАЈКУ, БРАТА И СЕСТРУ: Нови детаљи језивог злочина у Канади

ЗАМЕНИК комесара Краљевске канадске коњице (РЦМП) за Британску Колумбију Двејн Мекдоналд изјавио је да је до пуцњаве у средњој школи у Тамблер Риџу, у којој је према последњим подацима, погинуло 10 особа, дошло у уторак око 13.20 по локалном времену и да је полиција по доласку затекла осумњиченог мртвог у школи.

12. 02. 2026. у 07:29

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

МАЛТРЕТИРАЛА МЕ ЈЕ Певачица ударила на Карлеушу: Многи су пропатили