ЋУЛУМ ИЗРЕШЕТАН СА 22 ХИЦА: Потврђена оптужница против Синише Шакића
ОКРУЖНИ суд у Бањалуци потврдио је оптужницу против Синише Шакића (36) званог Кинез којом се терети за тешко убиство Славише Ћулума (34), који је убијен у сачекуши у Драгочају код Бањалуке.
Фото: О.М.
Републичко јавно тужилаштво РС Шакића терети да је заједно и по претходном договору са непознатом особом набавио мотоцикл, који је користио за "извиђање" лица места где су планирали убиство, као и аутоматско оружје и муницију којим ће извршити злочин.
- Подесним алатом и предузетим радњама Шакић и НН особа прилагодили су две локације у Драгочају, у пошумљеном појасу поред локалног пута који су користили за своје скривање и скривање мотоцикла, те за осматрање и извршење кривичног дела. Затим су 15. маја прошле године око 11.15 часова у засеоку Кочићи у заседи сачекали Ћулума који је возилом наишао путем - наводи се у оптужници.
Појашњава се да су оптужени према возилу испалили најмање 22 хица из два аутоматска оружја, која су Ћулуму нанела тешке и по живот опасне повреде, услед којих је на месту остао мртав. Починиоци су мотоциклом побегли у непознатом правцу.
Ћулум се возио Голфом 6 макадамским путем, недалеко од своје куће. Убице су снимљене надзорним камерама како беже из Драгочаја. Били су обучени у маскирну одећу, док су преко глава носили мотоциклистичке кациге.
Ћулум и Шакић су били блиски и чак су заједно хапшени, а онда су "заратили" и у више наврата пуцали један на другог. Епилог тих сукоба била је смрт Недељка Ћулума, Славишиног брата, који је убијен у априлу 2010. године. Ћулумова екипа је тада пуцала и ранила Јована Јошила, који је узвратио паљбу и убио Недељка. Након суђења ослобођен је кривице јер је убиство починио у "нужној одбрани". Ћулум је због покушаја убиства Јошила и пљачке банке лежао у фочанском затвору из којег је изашао месец дана пре него што је убијен.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)