ДОШЛО НА НАПЛАТУ: Једнострани раскид уговора од пре осам година кошта 1,2 милиона км
ВРХОВНИ суд Републике Српске наложио је општини Прњавор да због једностраног раскида уговора од прије осам година групи извођача радова исплати 1.203.044 КМ што ће пореметити динамику исплате редовних средстава из буџета, саопштио је данас начелник општине Прњавор Дарко Томаш.
Фото: Н. Ђурић
Он је на данашњој прес конференцији појаснио да је „пресуда последица једностраног раскида уговора са групом понуђача који су били изабрани 2012. године да обављају радове на пројекту водоснабдевања "Повелич", а годину дана касније тадашње структуре општинске власти су донијеле закључак да се уговори раскину.
-До сада никада нисмо имали проблем са исплатама, а ова пресуда ће на значајан начин пореметити динамику исплате редовних средстава из буџета. Настојаћемо да у наредном периоду пронађемо решење и да до краја године буде исплаћено све што је планирано буџетом-казао је Томаш.
Актуелни челни човек Прњавора позвао је надлежне истражне органе да утврде ланац одговорности раније руководеће СДС-ове структуре општине за причињену штету.
Томаш је подсетио да је у истој години када су раскинути уговори са извођачима радова отпуштено 17 општинских радника. Због тога је општина Прњавор у задње две године по основну судских пресуда при враћању тих људи на посао морала да платила више од 80.000 КМ.
-Од 2004. до данас општина Прњавор је по разним судским пресудама, укључујући и ову најновију, платила више од четири милиона КМ штете. Мањи дио од око 10 одсто је за експопријације и слично, а сви остали спорови су због накнаде одређених поступака", истакао је Томаш.
ОПРЕЧНЕ СУДСКЕ ОДЛУКЕ
НА питање новинара „Новости“ начелник Томаш је одговорио да је пресуда врховног суда РС коначна и недолаже било какво извршење.
-Општина има могућност да преко правобранилаштва РС упути апелацију уставном суду БиХ, што је и затражено, али то не одлаже извршење јер износ мора бити наплаћен. Иначе, првостепена одлука је била идентична коју је донео врховни суд, док је другостепени суд донио одлуку у корист општине, али овом одлуком врховни суд обавезује општину Прњавор да мора да надокнади штету извођачима радова од 1,2 милиона КМ-одговорио је Томаш.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПУЦАО КРОЗ КРОВНИ ПРОЗОР "БМВ": Шок на магистралном путу Клашнице-Прњавор
17. 03. 2021. у 07:13
ШОК НА ПУТУ КЛАШНИЦЕ-ПРЊАВОР: Пуцао током вожње кроз кровни прозор
15. 03. 2021. у 15:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)