РЕШЕЊЕ СТИГЛО 16 ГОДИНА ПОСЛЕ СМРТИ: Драгутин Козина пре три деценије тражио отпремнину - Покојнику "омогућено" да се жали
НАКОН готово три деценији од подношења захтева на адресу Дервенћанина Драгутина Козина ових дана стигло је решење Министарства рада и борачко-инвалидске заштите-Комисије за имплементацију Закона о раду којим се одбија захтев за отпремину поднесен 1992. године.
Фото: Н. Ђурић
Да парадокс у рубрици веровали или не, буде већи, искрсла је чињеница да је Драгутин са овог света отишао, односно преминуо, још пре више од 16 година!
Решење је потписао председник комисије др Рајко Кличковић, а да ујдурма и иронију буду још већи, покојнику је „великодушно омогућен“ рок за доставу жалбе од 15 дана.
Јасна Татић, ојађена кћерка упокојеног, у име породице видљиво саркастично се огласила на друштвеним мрежама.
–Извињавамо се Министарству рада и борачко-инвалидске заштите–Комисији за имплементацију члана 152. Закона о раду, као и председнику комисије др Рајку Кличковићу, што наш драги Козина Драгутин није у могућности да се у року петнаест дана жали на „благовремено“ донесено решење јер је нажалост преминуо пре нешто више од 16 година. Овом приликом Вас у име породице обавештавам да Драгутин Козина неће искористити то законско право, мада би он као правник, то сигурно желио, али из оправданих разлога тренутно није у могућности јер већ 16 година и пет мјесеци није присутан у овоземаљском животу. Надам се да ћете уважити његово одсуство, које је проузроковано вишом силом. С поштовањем, Јасна Татић-дословно је наводено у породичној објави на друштвеним мрежама.
Фото: Н. Ђурић
Јавности је на увид презентовано и решење министарства од 5. фебруара ове године. Датум на печату на коверти сведочи да је ресорно министарство, након шеснаест и по година, било нешто ажурније, и на пошту за Дервенту одаслало га „само“ месец дана и истог датума касније-5. марта.
Ова готово невероватна прича поткрепљена је и умрлицом из које се види да је Драгутин Козина, заиста, „изненада преминуо 25. октобра 2004. години у 10 сати у 67 години живота“. Сахрана је обављена сутрадан на римокатоличком гробљу Рабић у Дервенти.
Фото: Н. Ђурић
НЕЋЕ СЕ ЖАЛИТИ
ПОРОДИЦА покојног Драгутина неће жалбом или неким другим дописом реаговати на решење-одбијеницу министарства. Прави „одговор“ је обелодањивање ове невиђене бруке. Министарство, министри, разне комисије и сви запослени требали би да постоје и раде за добробит свог народа а не да чекају да неки захтев, упућен на њихову адресу чека да постане пунољетан да би уопште дошао на разматрање. Ја сам зет покојника а Јасна је моја супруга. Ми смо иначе доктори ветеринарске медицине, радимо за добробит животиња, па смо још висе разочарани кад видимо како се институције односе према својим грађанима-каже, за „Новости“, Добрица Татић, зет покојног Драгутина.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)