ПОГОРШАНА ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У БИЈЕЉИНИ: У ковид болницама 62 пацијента, на респиратору 15 оболелих

В.Митрић

16. 03. 2021. у 07:46

НА лечењу у ковид болницама бијељинске Опште болнице “Свети врачеви” је 62 болесника, од којих две трећине има тешку клиничку слику.

ПОГОРШАНА ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У БИЈЕЉИНИ: У ковид болницама 62 пацијента, на респиратору 15 оболелих

Фото: В. Митрић

На респиратору је  15 оболелих, а 33 је на кисеоничкој терапији. У току јучерашњег дана била су три пријема. На јутрос одржаном састанку Кризног штаба Болнице оцењено је да је у протекле две седмице  дошло до знатног погоршања стања у ковид болницама.

- Посебно забрињава чињеница да велики број  хоспитализованих болесника има тешке клиничке слике и да су међу њима све чешће и млађе особе - закључено је на састанку.

На основу јучерашње одлуке Кризног штаба Болнице, од јуче је дуплиран  кадар у ковид болницама и појачане су мере на сузбијању и спречавању ширења интрахоспиталних инфекција у установи.

Апелујемо на све да се стриктно придржавају прописаних мера заштите од вируса корона, јер само одговорним понашањем сваког појединца можемо спречити даље погоршање епидемиолошке ситуације у нашем граду -каже професор др Златко Максимовић, директор ОБ “Свети врачеви” у Бијељини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?