ПРОДАЈУ ОПРЕМУ ДА БИ ПРЕЖИВЕЛИ! Пандемија вируса корона довела готово на просјачки штап естрадне раднике Српске
ВЕЋ годину дана око 2.000 музичара Српске помно прате све седнице кризних штабова по Српској надајући се да ће бити скинута забрана са певања и свирки уживо. Али одлуке нема.
Александар Кукић / Фото ФБ
Почетком марта ове године два дана су биле дозвољене живе свирке и опет су забрањене. Са овим се наставила агонија музичара, који годину дана имају забрану наступа.
- Људи су доведени на просјачки штап и на ивицу стрпљења.Сваки праг толеранције је превршен. Па једино је нама годину дана забрањено да радимо посао од кога живимо цели живот. Шта да се грађевинару или доктору забрани да ради годину дана посао којим се бави цели живот - каже Александар Кукић, председник Удружења "Музичка сцена".
Он каже да се власт поиграва животима око 2.000 породица у Српској који живе од музике и за то су се школовали.
- На терену мањи број људи има неку другу делатност па могу да преживе. Психички људи пуцају, а имамо информације да су појединци помишљали и на најгоре. Распродали су опрему да покрију кредите и да живе. Музичари раде као конобари или трговци, отишли су у пољопривреду, све само да прехране породице јер смо остављени и заборављени - каже Кукић.
Он сматра да се са институцијама РС могао договорити рад уз ограничења да је било добре воље са друге стране, јер како каже музика није разлог ширења вируса.
- Поред гужви у тржним центрима, градском превозу и другим местима где се не поштују мере, испада да су само свирке претња за заразу и само се на нама ломе копља - каже Кукић.
Слободан Станић, шеф Клуба СДС у НСРС, каже да подржава став музичара да им се морају обезбедити услови да раде и прехрањују породице.
- Али, нажалост, од ове отуђене власти од народа не могу ништа очекивати. Док музичари по РС не могу да раде за то време поједини функционери СНСД су по корона-журкама - каже Станић.
ПИСМЕНИ ЗАХТЕВИ
СЛОБОДАН Станић истиче да музичари морају тражити писменим путем састанке у институцијама РС и описмене одговоре потписане од надлежних зашто су обесправљени.
- Усмене поруке су обично замајавање - истиче Станић.
Препоручујемо
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)