СВЕЧАНО У ТРНОВИ: Српска слави светитеља Саву
УЧЕНИЦИ и просветни радници у све три основне и средњошколском центру на подручју општине Угљевик прославили су крсну славу Светог Саву, првог српског архиепископа, светитеља и просветитеља.
Фото: В.Митрић
У доњотрновском храму Светих апостола Петра и Павла након Свете литургије ломљењем славског колача, рецитацијама обележена је слава Основне школе „Филип Вишњић“ из Доње Трнове.
Протојереј Ведран Бардак поручио јњ да се „данас прославља Свети Сава који је учио децу, народ, описмењавао људе, отварао цркве, манастире и школе“.
- Молимо се Светом Сави да и нас све изведе на добар и праведан пут, пут истине - нагласио је Бардак.
Кум славе, начелник Угљевика Василије Перић, честитао је ученицима и просветарима Савиндан као и свима онима који прослављају овог великог свеца.
- Нека нам Свети Сава подари снаге и мудрости, како би и у наредном периоду били на путу нашег православља, светосавља, како би и у наредном периоду изграђивали наш Угљевик и душу светосавску - рекао је Перић.
Препоручујемо
ПОПУСТИ ЗА ПЛАЋАЊЕ СТРУЈЕ: "Електропривреда РС" припрема правилник о олакшицама
27. 01. 2021. у 07:12
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)