ДОДИК СТАВИО ТАЧКУ НА ИДЕЈУ О ВИСОКОМ ПРЕДСТАВНИКУ: Ни Инцко, ни неко други - он овде није добродошао!
- РЕПУБЛИКА Српска је против високог представника у БиХ, без обзира ко он био и како се звао - изјавио је данас српски члан и председавајући Председништва БиХ Милорад Додик.
Фото: Принтсцреен/РТРС
Додик је то рекао коментаришући најаве о доласку новог високог представника у БиХ и истакао да Републици Српској високи представник не треба и да није добродошао.
Упознат је, казао је, са изјавама лидера СДА Бакира Изетбеговића, да ће новоизабрани амерички председник Џозеф Бајден доћи да нешто "поравна у БиХ, као и да ће тада нестати ентитети и кантони".
- Мислим да ће пре тога нестати БиХ, а да ће Република Српска бити држава која има право на своје постојање, јер је она воља народа који овде живи. Не можете само својом игноранцијом из Сарајева покушати да негирате постојање Републике - навео је Додик.
Он је поручио да је ово згодна прилика Бајдену да схвати да су пре 25, 30 година странци направили грешку и да је тада требало да дозволе да се БиХ подели на три државе - Републику Српску, Херцег-Босну и Босну, које би покушале да граде заједничко суседство и сигурно би дало више резултата него оваква БиХ.
Додик је новинарима по изласку из болнице, где се лечио од корона вируса, најавио да ће Република Српска 9. јануара прославити свој празник и слободу.
Уверења је, казао је, да се коначно постави као веома реална опција да Република Српска обезбеди свој статус као независна и самостална земља и то, како је навео, "уз помоћ Бајдена" за кога мисли да је погрешио зато што је пре 30 година подржао БиХ овакву каква јесте.
(РТРС)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДОДИКОВА ЋЕРКА ЗАГРЛИЛА ОЦА: Стиховима Баје Малог Книнџе дочекала тату (ФОТО)
05. 01. 2021. у 14:51
ДОДИК ОТКРИО СВЕ О ИКОНИ: Иза афере се крије велика прича! (ВИДЕО)
05. 01. 2021. у 12:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (2)