"ПАМЕТ" ГУБЉЕНА У БОРБИ СА КОРОНОМ И НА ИЗБОРИМА: Чудна времена у најчуднијој изборној години од Пиве и Таре па Дрином до Саве
ГОДИНУ за нама, овде у Републици Српској, обележили су пандемија-корона и „пандемија“ општинских избора. Са појавом Ковида-19. кренула је, са пролећа, као и у свакој Изборној години активност политичких партија о прављењу листа за одборнике и њихова достава Централној изборној комисији у Сарајеву на проверу идентитета, верификације.
Са једног од изборних места у Српској / Фото Д. Поздеровић
"Танталове" муке су пре тога биле „саставити“ одборничку листу, па је врбовање, агитовање, од куће до куће, телефоном трајало од пролећа до касног лета. А Партија, никад више, као ове 2021. Године. Онда је, као ниједне друге године, кренули агитатори дуж Србије и Белог света“, да придобију „гастарбајтере“, који су, како се показало, у више случајева, донели превагу у победи појединих одборника, односно начелника општина. Било је туи разних „мутних“ радњи, па је и СИПА-безбедоносна агенција БиХ, ходала Србијом од куће до куће именованих „гастербајтера“. Резултати те „истраге“ ни до данас нису саопштени.
Избори су завршени средином новембра, а само је у ретким општинама званично изабрана Законодавна власт, јер „натезање“ око прављења већине „кочи“ одржавање конституирајућих седница. Опет се агитује, убеђује, нуде компромиси, праве непринципелне коалиције, траже прелетачи како би се загосподарило Општином.
- Чудна времена у најчуднијој Изборној години у 21.веку. Толико тога се дневно наслушамо о пандемији корона, а још страшније изгледају овдашње партијске свађе и неслаоања, међусобна омаловажавања, да је чудно да не пуцају катодне цеви на телевизорима, али је приметно „пуцање“ у главама људи.Средства се не бирају, па је у све умешан и Црквени одбор, јер су се и тамо инфлитирали политички прваци. Све је поларизовано, а када се удруже верски и политички фанатизам, ту – лудилу нема краја - каже за „Новости“ група овдашњех пензионера са обала Лима, тешко препознатљива по капама и „ковид-маскама“ на лицу.
Отуд и ова кашњења у „прављењу власти“. Све је у игри и све на отвореној сцени, нешто и у „рукавицама“. Од политике нису заштићена ни радна места у Библиотекама, па многи због тих и таквих, неће да се учлане у Библиотеку. Тамо се само уписују основци и понеки средњешколац.
Без трзавица, спокојно, као увек, тече Дрина са својим притокама, од Шћепан Поља, па до Саве.
Срећа је у овој и оваквој политичкој несрећи, да ни једна фабрика из 19. века, на овом просторе не ради, јер да ради, зарадити у њој плату, тешко да би ко могао у овакој политичкој подељености, острашћености, да не кажемо , мржњи. Сви срљају на власт, као ноћни лептир на пламен свеће.
Ко ће из свега овога изаћи спаљених крила, остаје да сачекамо, „уживамо у мукама“ оне које смо бирали, а нису се показали доминантним, па сада они „бирају“ и калкулишу, мимо наше воље. Све познато.
Почињемо се бавити политиком, да би освојили власт, а онда кад добијемо власт, почнемо се играти-политике.
Препоручујемо
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)