ОД ПРОДАЈЕ КЊИГЕ КУПУЈЕ ПАКЕТИЋЕ : Леп гест дервентског новинара и поете Ненада Симића
НЕНАД Симић (на слици), песник и новинар из Дервенте, одлучио је да приход од продаје своје књиге "Укоричене године" поклони социјално најугроженијим људима у овој посавској општини.
Фото приватна архива
- Приход од продаје књиге по цени од 20 марака у целости усмеравам у хуманитарне сврхе људима који су социјално најугроженији. Кроз новинарски рад и обилазак терена запазио сам људе којима треба помоћи, а моје могућности су да то учиним на овај начин - каже Симић, иначе председник Српског књижевног клуба "Вихор" Дервента и дописник агенције СРНА.
Дервентски новинар-поета изразио је наду и уверење да ће се његови суграђани својим учешћем одазвати овој јединственој хуманитарној акцији.
- Намера ми је да прехрамбене пакете, прикупљене од продаје књиге, поделим већ за божићне, васкршње и друге празнике. Жеља ми је да акција помоћи што дуже траје с обзиром да многи угрожени суграђани ишчекују руку помоћи - најављује Симић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)